هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است ؟

بالاترین تراکم کاشت مو برای هر فردی متفاوت است. زیرا این مسئله ( ماکزیمم تراکم کاشت مو ) ، وابسته به عوامل گوناگونی است.

افزایش آمار کاشت مو در ایران

امروزه ، افراد مختلف توجه بسیار زیادی به چهره و استایل خود دارند. این مسئله سبب شده است که در سال های اخیر آمار کاشت مو در ایران همانند سایر کشورها ، افزایش پیدا کند. کاشت مو ، یک روش درمانی برای رفع طاسی سر و کم مویی می باشد که به روش های مختلفی انجام می شود.

کاشت مو به روش FIT ، کاشت به روش FUT ، کاشت به روش SUT و … از جمله روش های کاشت مو هستند که با توجه به عوامل متعددی برگزیده می شوند. ویژگی های هر روش و شرایط هر فرد تعیین می کنند که چه روشی برای آنها برگزیده شود.

آیا کاشت مو عوارض خطرناکی دارد ؟

قبل از بررسی میزان بالاترین تراکم کاشت مو ، بهتر است اشاره ای به عوارض کاشت مو داشته باشیم. قطعاً کاشت مو همانند سایر عمل های زیبایی ، دارای عوارضی است. اما اینکه آیا این عوارض خطرناک هستند یا خیر ، باید بگوییم که در موارد بسیار نادری شاهد عوارض و مشکلات حادی بوده ایم.

اگر یک کلینیک کاشت موی معتبر و حرفه ای را انتخاب کنید که برخوردار از پزشکان با دانش و متخصص باشد ، پس از کاشت مو با کمترین عوارض و مشکلات مواجه خواهید شد.

به طور کلی عوارض کاشت مو شامل عفونت ، درد ، تورم ، سوزش و خارش ، خونریزی ، ایجاد کیست های بسیار کوچک زیر پوستی ، بروز علائم حساسیتی به دلیل استفاده از مواد بی حسی و … می باشند.

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است ؟

اهمیت تراکم موی کاشت شده

حال می خواهیم به بررسی تراکم موی کاشت شده و بالاترین تراکم کاشت مو بپردازیم. قطعاً تمامی داوطلبان پیوند مو ، تمایل دارند که موهای کاشته شده برای آنها بیشترین تراکم را داشته باشند تا به صورت پرپشت جلوه کنند.

زمانی موها پرپشت جلوه می کنند که کاشت موها به صورت نزدیک به هم انجام شود و تراکم بالایی داشته باشند. این تراکم زمانی ایجاد می شود که در هر سانتی متر مربع از پوست سر در حین یک جلسه نزدیک به بیست فولیکول مو یا شصت سانتی متر مو پیوند زده شود.

چنانچه بخش های جلویی دارای نواحی کوچکی از تاسی باشد ، ریزش مو در این بخش ها فیکس و فاقد تغییرات خواهد بود. لذا پزشک در این شرایط باید از بخش های پشتی سر ، به پیوند مو به این قسمت ها اقدام نماید.

بالاترین تراکم کاشت مو برای هر فرد

اغلب داوطلبان کاشت مو تمایل دارند بدانند که چند عدد تار مو روی پوست سر خود می توانند پیوند بزنند. این مقدار برای هر فرد متفاوت است و نمی توان شرایط را برای هر فردی یکسان دانست.

در مجموع ، ماکزیمم کاشت مو به صورت تقریبی حدود ده هزار تا چهارده هزار تار مو می باشد. در معتبرترین کلینیک کاشت مو در تهران و سایر شهرها ، این میزان حداکثری کاشت مو رعایت می شود.

متأسفانه امروزه شاهد تبلیغات دروغینی هستیم که وعده کاشت مو در تراکم بسیار بالایی را می دهند. پیوند مو در تراکم های بسیار بالا ، کاملاً دروغ و بی اساس است. البته نوع روش های کاشت مو در میزان تارهای موی پیوند زده شده ، اثرگذار است.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین فصل برای کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مقدار تراکم لازم چه میزان است ؟

پس از آگاهی از بالاترین تراکم کاشت مو ، حال می خواهیم مقدار تراکم لازم برای کاشت مو را بدانیم. همانطور که اشاره کردیم نوع روش کاشت بر میزان تراکم اثرگذار می باشد. به طور مثال در روش SUT ، امکان پیوند 14000 تار مو وجود دارد.

به طور کلی فاکتورهایی مانند ناحیه ی تاسی سر ، بانک مو و … بر میزان تراکم لازم برای هر شخصی اثرگذار است. اگر افراد دارای سری بزرگ باشند ، نیازمند تعداد تارهای بالاتری برای پوشش نواحی سر خود می باشند.

بنابراین عوامل متعددی در این مسئله دخیل هستند. پزشک به بررسی تمامی جوانب پرداخته و میزان تراکم لازم کاشت مو را تعیین می کند. قطعاً پزشک حاذق بهترین تصمیم گیری را برای شما می کند.

بررسی بالاترین تراکم کاشت مو برای اشخاص مختلف

مجدداً تأکید می کنیم که تراکم کاشت مو برای اشخاص مختلف ، متفاوت است. بنابراین کسی را با خود مقایسه نکنید و بدانید که شرایط برای شما متفاوت است.

فرض کنید که فردی دارای سطح طاسی زیادی است و از کمترین گرافت هایی که امکان پیوند زدن بر قسمت بانک مو را دارند ، برخوردار است. تراکم کاشت مو در این شخص ، به میزان حداقلی است.

اشخاصی که از تار موهایی نازک برخوردار هستند ، شانس کمتری برای موفقیت در عمل پیوند مو دارند. میان تارهای مو بایستی فاصله مناسبی باشد تا شرایط مناسب برای پر کردن این فاصله با فولیکول های مو برقرار باشد.

ویژگی های پوست اشخاص مختلف با یکدیگر متفاوت است. این ویژگی ها ( جنس ، ظرفیت ، میزان حساسیت و … ) در تعیین تعداد تارهای موی کاشته شده اثرگذار است. به هر میزانی که خون رسانی به صورت بهتری انجام شود ، تراکم کاشت مو و رویش موها بهتر صورت می گیرد.

اگر شما اعتیاد خاصی به مواد مخدر و مشروبات الکلی دارید ، نباید انتظار بالاترین تراکم کاشت مو را داشته باشید. زیرا این مواد آثار نامطلوبی بر روی بدن فرد می گذارند که با اختلال در گردش خون همراه است.

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است ؟

آیا موی کاشت شده با حداکثر تراکم ، ماندگاری دارد ؟

اغلب اشخاص پس از عمل پیوند مو شاهد رشد موهای جدید خود در فاصله ی زمانی شش تا نه ماه پس از عمل هستند. گاهی پزشک به تجویز داروهای خاصی برای نتیجه دهی بهتر اقدام می کند. برخی از افراد ، معمولاً پس از ده سال از عمل کاشت مو نیازمند کاشت موی دوباره هستند. البته در برخی از افراد این موهای پیوند زده شده ، ماندگاری بسیار زیادی دارد. نحوه نگهداری از موها و شرایط مختلفی ، در ماندگاری موهای کاشت شده اثرگذار هستند.

بالا رفتن سن موجب کاهش ضخامت ساقه های مو می شود. نازک شدن موها موجب می شود که میزان تراکم موها کمتر به نظر بیاید و شاهد بالاترین تراکم کاشت مو در این سن نباشیم.

مقالات مرتبط با کاشت مو

کاشت مو super sut

کاشت مو به روش micro sut

کاشت مو به روش ترکیبی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP