هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

بهترین سن برای انجام کاشت مو چه زمانی است؟

بهترین سن برای انجام کاشت مو چه زمانی است؟ آیا می توان در هرسنی برای انجام کاشت مو مراجعه نمود؟

این سؤالات، سؤالات رایج در میان کسانی است که از ریزش مو با الگوی مردانه رنج می برند، که اولین نشانه های آن اغلب در اواخر نوجوانی و اوایل دهه 20 سالگی ظاهر می شود.

ریزش مو از چه سنی شروع می شود؟

ریزش مو یک بیماری بسیار شایع است که هم در مردان و هم در زنان رخ می دهد. با پیشرفت هایی که در زمینه کاشت مو وجود دارد به راحتی می توان مشکلات ریزش مو و طاسی را برطرف نمود.

اما یکی از چالش هایی که وجود دارد تعیین بهترین سن برای انجام کاشت مو است، که بیشتر برای مردان مطرح است. روش های کاشت مو غیرتهاجمی هستند و می توانید در هر سنی برای انجام آن اقدام نمایید، اما برای موفقیت بیشتر و نتایج بلندمدت و دائمی بهتر است در زمان مناسبی انجام شود.

حدود ۵۰ درصد از زنان و ۶۰ درصد از مردان در تمام گروه های سنی در سراسر جهان ریزش مو را تجربه می کنند.

تقریباً 85 درصد از مردان در سن 50 سالگی نازک شدن مو و ریزش مو را تجربه می‌کنند. در بدترین حالت،  از دست دادن موها می تواند مردان را در اوایل دهه 20 نیز تحت تأثیر قرار دهد.

در اکثر موارد ریزش مو را می توان به طاسی با الگوی مردانه و زنانه نسبت داد که عمدتاً به دلیل تغییرات هورمونی یا ژنتیک (داشتن سابقه طاسی در خانواده) است.

ریزش مو در سنین 20 سالگی شامل 20 درصد از مردان می شود که اغلب به دلیل آلوپسی آندروژنیک است.

افراد در هر گروه سنی توانند دچار مشکلات طاسی شوند ، ریزش مو در دهه 20 سالگی می تواند کمی نگران کننده باشد. تجربه طاسی در سنین پایین می تواند بر ظاهر و عزت نفس افراد تأثیر بگذارد و باعث شود بسیاری از افراد کاشت مو را به عنوان یک گزینه درمانی در نظر بگیرند.

بهترین سن برای انجام کاشت مو چه زمانی است؟

بهترین سن برای کاشت مو چه زمانی است؟

به گفته متخصصان کاشت مو، زیباجویان در اوایل 20 سالگی کاندید مناسبی برای انجام کاشت مو نیستند. به این دلیل  که علت یا الگوی ریزش مو ممکن است به طور کامل مشخص نباشد.

قبل از اینکه بهترین روش برای کاشت مو برای شما مشخص شود، پزشک موارد مختلفی مانند علت ریزش مو، الگوی ریزش مو، کیفیت بانک مو و وسعت ناحیه طاسی را بررسی می کند.

برای بیماران جوان، هنوز الگوی ریزش مو و شدت آن کامل مشخص نشده است،  بنابراین بهترین سن مناسب برای کاشت مو 25+ است. در سنین بالای 25 سال الگوی ریزش مو کم کم به ثبات می رسد و نتایج کاشت مو موفقیت آمیزتر می شود.

متأسفانه، گاهی اوقات موها از سنین پایین شروع به ریزش می کنند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تغذیه بعد از کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

چه زمانی باید برای درمان ریزش های زودرس و کاشت مو تصمیم بگیریم؟ 

متاسفانه مردان و زنان جوان در سنین جوانی ممکن است دچار ریزش مو شوند که تأثیرات منفی زیادی را ایجاد می کند.

از آنجایی که موهایی پرپشت تأثیر زیادی بر جذابیت چهره می گذارد، این افراد انتظارات زیادی دارند، آنها موهایی مانند همسالان خود می خواهند. درنتیجه ممکن است تمایل داشته باشند که زودتر کاشت مو را انجام دهند. حتی ممکن است فردی در سنین پایین تر به دلیل تصادف، ضربه یا بیماری موهای خود را از دست بدهد و انجام کاشت مو برای چنین فردی الزامی باشد.

برای انجام کاشت مو محدودیت سنی وجود ندارد اما بهتر است زیباجویان تا میانگین سنی 25 سالگی صبر کنند. البته این یک قانون مطلق نیست و پزشک باید برای انجام کاشت مو باید با توجه به شرایط تصمیم بگیرد.  در برخی موارد می توان تصمیم اولیه برای کاشت مو گرفت وبا توجه به شرایط فردی می توان استثنا قائل شد.

کاشت مو در سنین پایین تر چگونه انجام می شود؟

به عنوان یک قاعده کلی، بیماران برای انجام کاشت مو باید بالای 30 سال داشته باشند تا الگوهای ریزش مو تثبیت شده باشد. برای کسانی که کمتر از 30 سال سن دارند، باید ابتدا داروهای ریزش مو را برای تثبیت ریزش مو استفاده شود.

کاشت مو فقط باید برای بیمارانی انجام شود که ریزش مو در آنها تثبیت شده است.  با افزایش سن یا مصرف داروهایی مانند فیناستراید یا ماینوکسیدیل، ریزش مو تثبیت می ‌شود.  با این وجود حداقل سن برای کاشت مو مردان را می توان 21 سالگی دانست، اما پزشکان ترجیح می دهند کاشت مو در سنین بالای 25 سال انجام شود.

بیمارانی که کاشت مو را انجام می دهند باید ریزش موی خود را در آن لحظه تثبیت کرده باشند.  روش‌های کاشت مو در ناحیه طاس رشد موها بازیابی می شود که به طور بالقوه می‌تواند دائمی باشد.  اگر بیمار همچنان به ریزش مو ادامه دهد، قسمت‌هایی از موی کاشته شده باقی می ‌ماند و هیچ مویی در نواحی دیگر باقی نمی‌ ماند. درنتیجه بیمار مجدداً باید برای انجام کاشت مو در نقاط طاس جدید مراجعه کند که هم هزینه های اضافی دربرخواهد داشت و هم ممکن است بانک مو مجدداً قابل استفاده نباشد.

بهترین سن برای انجام کاشت مو چه زمانی است؟

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد سن بخصوصی برای انجام کاشت مو وجود ندارد.

به طور کلی بهترین زمان برای انجام کاشت مو بازه 25-30 سالگی است زیرا در این بازه سنی ایمنی بدن بالا است و الگوهای ریزش مو تثبیت شده است.

کاشت مو در سنین پایین تر ممکن است به دلیل اختلالات هورمونی در بدن باعث آسیب دیدگی فولیکول ها شود.

از طرفی اگر کاشت مو در سنین خیلی بالا انجام شود،درصد موفقیت کاشت مو را کاهش می دهد، زیرا با افزایش سن قوای بدن و فولیکول ها ضعیف می شوند. به دلیل وجود مشکلات قلبی و فشار خون حداکثر برای انجام کاشت مو 65 سال در نظر گرفته می شود. بهتر است قبل از 50 سالگس برای کاشت مو اقدام شود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

به طور کلی با نزدیک شدن به سن 30 سالگی ریزش موی بیماران می تواند کندتر و قابل پیش بینی تر باشد و این سنی است که توصیه می کنیم جراحی کاشت مو در نظر گرفته شود.

در سن 30 تا 50 سالگی درصد موفقیت کاشت مو بیشتر است و مراجعه کنندگان رضایت بیشتری خواهند داشت.

مقالات مرتبط با کاشت مو

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FIT

به روزترین کلینیک کاشت مو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP