هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

بهترین فصل برای کاشت مو

خیلی اوقات با این سوالات مواجه می شوید که آیا زمان خاصی برای کاشت مو وجود دارد یا خیر؟ بهترین فصل کاشت مو کدام است؟ آیا فصل انجام کاشت مو روی موفقیت آن تأثیر می گذارد؟!

پاسخ قطعی برای این سوالات وجود ندارد. هیچ فصلی وجود ندارد که بتوان آن را به عنوان بهترین فصل کاشت مو توصیه کرد.

کاشت مو روش درمانی است در آن که فولیکول های مو را از ناحیه اهداکننده برداشت می کند و  به ناحیه گیرنده پیوند می زند تا رشد مو را در نواحی طاس بازیابی کند.

موفقیت کاشت مو در گرو موارد زیادی است که یکی از آنها مراقبت های پس از آن است. در نتیجه باید کاشت مو را در فصلی انجام دهید که شرایط مناسب برای استراحت و انجام مراقبت های لازم را داشته باشید.

واقعیتی که وجود دارد این است، که  فصلی که کاشت موی خود را انجام می دهید اصلاً مهم نیست.  با این حال، مواردی در هر فصل وجود دارد که با زمان بهبودی کاشت مو مرتبط است.  مراقبت های ضعیف پس از کاشت مو ممکن است کاشت مو را با شکست مواجه کند.

در هر زمانی که کاشت مو را انجام دهید باید پس از آن مراقبت هایی را انجام دهید. نباید در تماس مستقیم با نور خورشید قرار بگيريد به خصوص در سه هفته اول.

به عنوان مثال، اگر پوست سر خود را مجبور به عرق کردن کنید، ممکن است پیوند مو با شکست مواجه شود و حتی دچار عفونت یا تورم شود.

کاشت مو در فصل های مختلف سال

در پاسخ به این سوال که بهترین فصل برای کاشت مو کدام فصل است باید بگوییم پاسخ قطعی وجود ندارد و هر کسی متناسب با شرایط خود باید تصمیم بگیرد که در کدام فصل برای کاشت مو اقدام کند.

با این حال ما کاشت مو را در فصول مختلف مورد بررسی قرار می دهیم تا بهترین فصل برای کاشت مو برای زیباجویان مشخص شود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش SUT با کارشناسان ما در ارتباط باشید

انجام کاشت مو در فصل بهار

فصل‌ بهار معتدل ترین فصل سال است. بارندگی ها در این فصل خیلی شدید نیست. اما باید انتظار بارش های ناگهانی و مقطعی یا حتی آفتاب را داشته باشید. بیشترین تغییرات آب و هوایی در این فصل وجود دارد.

البته میزان این بارندگی ها به منطقه جغرافیایی محل سکونت شما نیز بستگی دارد.

از طرفی به دلیل وجود تعطیلات نوروزی که در فصل بهار شاید برای افرادی که شاغل هستند، بهترین فصل کاشت مو باشد تا به راحتی استراحت کنند و دوران نقاهت خود را بگذرانند.

همچنین در فصل بهار تغذیه مناسب مانند غذاهای دریایی، ماهی سالمون، کلم بروکلی و اسفناج دردسترس است.

فقط باید اگر در فصل بهار کاشت مو را انجام می دهید مراقب بارش ها و گرم شدن هوا باشید و با بررسی شرایط آب و هوایی از خانه خارج شوید.

بهترین فصل برای کاشت مو
کاشت مو در فصل تابستان

انجام کاشت مو در فصل تابستان

شاید به دلیل وجود تعطیلات در فصل تابستان عده ای، تابستان را بهترین فصل برای کاشت مو بدانند. اما این چنین نیست، نباید از گرما و تابش نور خورشید در این فصل غافل شوید.

از آنجایی که عرق کردن در دوره نقاهت کاشت مو بسیار خطرناک است، می توانید نتیجه بگیرید که انجام کاشت مو در تابستان چندان هم عاقلانه نیست.  زیرا عرق کردن در تابستان اجتناب ناپذیر است.

در نتیجه گرمای فراوان در تابستان، عرق می کنید، آب بدنتان کم می شود و در معرض اشعه UV قرار می گیرید.  بنابراین، احساس نگرانی در مورد پیوند مو در این فصل کاملاً طبیعی است.

اگر گرما در منطقه سکونت شما شدید باشد باید برای مراقبت از پوست سر خود از کلاه و ضد آفتاب ها استفاده نمایید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید. زیرا آفتاب سوختگی آسيب های شدیدی را به کاشت مو شما وارد می کند.

در تابستان باید همچنین تندتر استحمام کنید که چنین امکانی پس از انجام کاشت مو وجود ندارد.

در فصل تابستان تمایل افراد به شنا کردن و رفتن به استخر نیز بیشتر است که چنین چیزی ممکن نیست زیرا کلر منجر به عفونت زخم ها خواهد شد.

بهترین فصل برای کاشت مو
کاشت مو در فصل بهار

تنها در صورتی که شرایط استراحت و گذراندن دوره نقاهت را در ییلاقات پس از انجام کاشت مو در تعطیلات تابستان  را دارید کاشت مو در این فصل مناسب خواهد بود.  علاوه بر این رشد موها و بهبودی زخم نیز در این فصل سریع تر است.

در مجموع کاشت مو در تابستان برای دانشجویان یا فرهنگیان می تواند گزینه خوبی باشد، اگر مراقبت های لازم را انجام دهند.

انجام کاشت مو در فصل پاییز

از نظر شرایط آب و هوایی پاییز  بهترین فصل برای کاشت مو است. مشابه بهار ممکن است بارش های مقطعی وجود داشته باشد ولی مانند تابستان گرما و تعرق مانع بهبودی نمی شود.

همچنین برخی از افراد ترجیح می دهند در فضل پاییز که شرایط آب و هوایی مساعدتر است کاشت مو را انجام دهند تا در آغاز سال نو و عید نورروز ظاهری جدید داشته باشند.

اما از طرفی شاید به دلیل بازگشایی مدارس کمی پرمشغله باشید.

بهترین فصل برای کاشت مو
کاشت مو در پاییز

انجام کاشت مو در فصل زمستان

بسیاری از زیباجویان، روزهای زمستانی را برای انجام مراحل کاشت مو ترجیح می دهند.

همانند هر نوع جراحی، کاشت مو نیز به چند روز بهبودی نیاز دارد.  با ماندن در خانه یا استفاده از کلاه هنگام خروج از خانه، زمستان به بیماران این امکان را می دهد که پس از کاشت مو به طور کامل بهبود پیدا کنند.

در زمستان نگران آفتاب سوختگی و تعریق که منجر به عفونت در زخم می شود، نخواهید بود.در نهایت کاشت مو در زمستان منجر به بهبودی سریع تر می شود.

اجتناب از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، کلید محافظت از پوست سر و کمک به بهبود فولیکول ها است.

در فصل زمستان نیز خبری از گرما هوا و تابش شدید نور خوشید وجود ندارد. تعرق نیز کاهش می یابد و نیازی به استحمام کردن تند به تند نیست.

بهترین فصل برای کاشت مو
کاشت مو در زمستان

به طور معمول، 6 ماه پس از کاشت مو، نتایج قابل توجهی دریافت خواهید کرد.  با انجام کاشت مو در زمستان، در تابستان زمانی که می خواهید بهترین ظاهر را داشته باشید و در مراسم ها حاضر شوید، از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

اوایل زمستان بهترین گزینه برای کاشت مو است، زیرا هنوز آنقدر سرد نیست که سر را با کلاه پشمی بپوشانند.

همچنین به دلیل وضعیت هوا در این فصل کمتر از خانه خارج می شوید و کمتر به مسافرت می روید.

اما باید حواستان به بارش برف و باران و سرمای هوا باشد تا موجب حساس شدن موهای کاشته شده نشود. زیرا آب و هوای سرد رطوبت را از ریشه مو می گیرد و باعث شکنندگی مو می شود.

مقالات مرتبط با کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP