هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

دلمه پس از کاشت مو

دلمه پس از کاشت مو یکی از عوارضی است که ممکن است فرد به آن دچار شود ، اما اگر به توصیه های پزشک خود گوش دهید از وقوع آن جلوگیری خواهید کرد .

آیا با کاشت موی طبیعی می توان موهای خود را از هر گونه تهدید ایمن نگه داشت ؟

کاشت موی طبیعی همان طور که می دانید برای فرد عوارض کمی ایجاد می کند. اما نمی توان به طور کلی گفت که این روش فرد را از هرگونه تهدید ایمن نگه می دارد .

دلایلی که سبب افزایش علاقه مردم نسبت به کاشت موی طبیعی شده است ، عوارض کمتر این روش نسبت به روش های دیگر ترمیم مو است. اما یکی از عوارضی که وجود دارد ، دلمه پس از کاشت مو است.  اما در کاشت مو عواملی که سبب بی خطری پیوند می شوند ، به دستان یک پزشک متخصص و یک کلینیک معتبر بستگی دارد .

بنابراین برای اینکه شما بخواهید در راستای کاشت مو به نتیجه مطلوب و قابل قبول برسید باید به یک پزشک ماهر و متخصص و معتبرترین کلینیک کاشت مو در تهران مراجعه کنید .

امروزه افرادی که برای کاشت مو به کلینیک ها مراجعه می کنند ، ممکن است که بیماری های متفاوتی داشته باشند. این موضوع سبب می شود که فرد بعد عمل نتیجه مطلوب خود را دریافت نکند که اینجا نقش یک پزشک ماهر و متخصص نسبت به قبل برجسته تر خواهد بود .

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش SUT با کارشناسان ما در ارتباط باشید

عوارض احتمالی که فرد پس از کاشت مو به آن دچار می شود

1_ پوسته پوسته شدن سر : معمولا پس از کاشت ، سر فرد دچار خارش و تورم می شود که در هفته های اول پس از کاشت در افراد رایج است. در این مواقع پزشک توصیه می کند که از دست زدن به سر خود بپرهیزید به ویژه وقتی که  دلمه پس از کاشت مو ، در سر فرد ایجاد می شود. در غیر این صورت سر پوسته پوسته می شود و آسیب های جدی تری را در فرد به وجود می آورد .

2_ بی حسی در ناحیه بانک مو : هنگام عمل برای از بین بردن درد ناشی از عمل ، پزشک به بیمار مواد بی حس کننده تزریق می کند که این مواد بی حس کننده اثر خود را تا مدت ها حفظ می کند .

3_ عفونت ناحیه سر : هنگامی که فرد بیمار به یک پزشک ماهر و یک کلینیک معتبر مراجعه نکند ، به دلیل عدم رعایت بهداشت ممکن است ناحیه سر عفونت کند و تا مدت ها برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند .

4_ حساسیت و خارش زیاد : پس از کاشت مو هنگامی که سر بهبود می یابد ، محل زخم به مدت کوتاهی دچار خارش می شود.

5_ تشکیل دلمه : دلمه پس از کاشت مو در حقیقت یکی از واکنش های بدن می باشد که برای ترمیم زخم در فرد ایجاد می شود که برای جلوگیری از ایجاد دلمه کافیست به محل زخم فشار وارد نکنید و به توصیه های پزشک خود گوش دهید .

6_درد پس از کاشت مو : پس از کاشت مو ممکن است که فرد تا مدتی در اثر کاشت مو درد داشته باشد که امروزه برای بهبود این مسئله از داروهای بی حسی هنگام عمل و از داروهای مسکن بعد از عمل با تشخیص پزشک استفاده می شود تا درد را کاهش دهد .

7_ جای زخم پس از کاشت : فرد پس از کاشت مو ، پس از مدتی به دلیل استخراج فولیکول های مو ، جای زخم در سر او باقی می ماند. اما پس از مدتی جای زخم کمرنگ تر می شود یا در لابه لای موهای جدید پنهان می شود .

دلمه پس از کاشت مو

دیگر نگران ایجاد دلمه پس از کاشت مو نباشید

دلمه در حقیقت به علت ایجاد خونریزی کمی که در فرآیند کاشت مو ایجاد می شود به وجود می آید که در صورت ادامه این خونریزی ها به صورت لخته در فرد دیده می شود. اما نکته قابل توجه این است که خود فرد در ایجاد دلمه ها نقش دارد. یعنی فرد می تواند با مصرف بعضی از داروها و قرص های آرام بخش و مسکن در افزایش خون ریزی نقش اساسی ایفا کند .

دلمه پس از کاشت مو تا دو هفته در فرد امری طبیعی است و نشان می دهد که سیستم ایمنی از پایداری لازم برخوردار است. اما هنگامی که این دلمه ها پس از دو هفته نیز مشاهده شد ، ممکن است در فرد باعث بروز مشکلاتی شود که حتما باید به پزشک متخصص خود مراجعه کند.

این دلمه ها در واقع هنگام برداشت گرافت مو از محل بانک مو و انتقال آن به محلی که موی کمتری دارد به صورت زخم هایی ایجاد می شود که دیدن این زخم ها نشانه‌ موفقیت آمیز بودن عمل است که تا دو هفته طبیعی است .

دلمه پس از کاشت مو ، هنگامی که در سر مشاهده می شود نباید دستکاری شود و از کندن آنها جداً خودداری شود. دلمه ها باید طی فرایند طبیعی از سر جدا شوند. در غیر این صورت می تواند سبب ایجاد مشکلاتی همچون خون ریزی و آسیب رساندن به فولیکول های مو شود که حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید و او را آگاه سازید تا بتوانید از مشکلاتی که پیش خواهد آمد جلوگیری کنید .

دلمه پس از کاشت مو

 مدت زمان بهبودی دلمه پس از کاشت مو

فرد بیمار هنگامی که به کلینیک کاشت مو مراجعه می کند تا کچلی و طاسی سر خود را درمان کند. پس از کاشت مو ممکن است عوارضی ناشی از کاشت مو سراغ او بیاید که این عوارض تا مدت زمانی ، طبیعی است .

فرد پس از کاشت مو در روزهای دوم یا سوم در سر خود دلمه هایی را مشاهده می کند که در کنار فولیکول های مو زخم هایی رخ می دهد. اما هنگامی که فرد این دلمه ها را مشاهده می کند ، دچار ترس و دلهره می شود. اما بدانید که ایجاد دلمه در روز های ابتدایی پس از کاشت نشان دهنده‌ ایمنی بدن شما می باشد . دلمه پس از کاشت مو تا دو هفته در سر فرد باقی می ماند. اما پس از طی کردن این دوره به طور طبیعی از بین می رود .

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش sut bht با کارشناسان ما در ارتباط باشید

بهبودی دلمه ، نیاز به مراقبت های ویژه دارد. اگر شما به توصیه های پزشک متخصص خود گوش دهید و مراقبت های ویژه ای که پزشکتان برای شما در نظر گرفته است را انجام دهید ، می توانید دلمه ها را به شیوه ای مناسب درمان کنید تا اثر آن در سر شما محوتر شود و به طور کامل بهبود یابد .

مقالات مرتبط

چندین پرسش رایج درباره کاشت مو

آزمایشات لازم برای کاشت مو

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP