هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

علت خارش پس از کاشت مو چیست ؟

خارش پس از کاشت مو در روزهای ابتدایی طبیعی است. اما برخی به دنبال راهکارهایی برای رهایی از این مشکل هستند.

نگران خارش سر خود بعد از پیوند مو نباشید

هنگامی که به کلینیک ها برای کاشت مو مراجعه می کنید ، پزشک حتما در جلسات مشاوره با شما درباره عوارض احتمالی پس از کاشت صحبت می کند و شما را نسبت به مشکلات پیش رو آگاه می کند .

پزشک در جلسات مشاوره موضوع خارش سر را با شما مطرح می کند که این اتفاق ، یک امر کاملاً طبیعی پس از کاشت است. زیرا هنگامی که موهای جدید در مرحله رویش هستند ، سبب خارش سر شما می شوند. بنابراین جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد . احساس خارش در برخی از روش های کاشت مو مانند کاشت مو به روش SUT کمتر از سایر روش ها بوجود می آید.

خارش سر در روزهای ابتدایی معمولاً در سر بیشتر افراد مشاهده می شود. اما هنگامی که این خارش در سر شما بیش از یک هفته طول کشید ، توصیه می شود با پزشک خود صحبت کنید .

خارش پس از کاشت مو

روش هایی برای رهایی و درمان خارش پس از کاشت مو

خارش مو پس از گذشت هفته های اول کمتر می شود. اما هنگامی که احساس کردید که این خارش بیش از حد ممکن طول کشیده است و سبب آزار شما شده است ، می توانید با استفاده از موارد زیر خارش خود را کمتر و آن را درمان کنید. ولی اگر فکر می کنید که خارش سر شما اذیت کننده شده است و دیگر قابل تحمل نیست ، بهتر است نزد پزشک متخصص بروید .

 1. صبور باشید :

تا حد ممکن سعی کنید با خارش مو های خود کنار بیایید و از دست زدن به سر خود بپرهیزید. در غیر این صورت موهای جدید شما آسیب می بینند .

 1. مراقبت ها و توصیه های پزشکی را گوش دهید :

بیمار باید مراقبت های لازم را پس از کاشت مو رعایت کند. در غیر این صورت نتیجه مطلوب خود را پس از کاشت مو دریافت نمی کند که این یکی از موارد درمان خارش پس از کاشت مو است .فرد برای درمان خارش سر خود باید موهای خود را در یک زمان مشخص بشوید که این زمان را باید پزشک برای او انتخاب کند. حتما از بهترین و مناسب ترین شامپوها استفاده کنید .

 1. مصرف فلفل و غذاهایی که به آن حساسیت دارید را قطع کنید :

بیشتر انسان ها با خوردن فلفل دچار خارش می شوند که این مورد می تواند برای افراد پس از کاشت مو مشکلاتی را ایجاد کند . پزشک توصیه می کند بعد از عمل از خوردن فلفل و بعضی غذاها پرهیز کنید زیرا خارش سر شما را افزایش می دهد .

 1. مصرف دارو :

فرد پس از اینکه از درمان خارش خود با استفاده از روش های بالا نا امید شد ، می تواند این بار به پزشک مراجعه کند و از او دارو بگیرد. اما حواستان باشد که هیچ گاه بدون تجویز پزشک هیچ دارویی را مصرف نکنید .

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش ترکیبی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

چه عواملی در ایجاد خارش پس از کاشت مو نقش دارند؟

 1. رشد موها :

مهم ترین علتی که سر بیمار دچار خارش می شود ، رشد موها است که این خارش یک امر کاملاً طبیعی پس از کاشت مو است .

 1. پوسته پوسته شدن سر :

یکی دیگر از مهم ترین علل خارش ، پوسته پوسته شدن سر است که این هم در روزهای ابتدایی کاشت یک امر طبیعی است و جای نگرانی نیست اما نکته ای که شما باید مدنظر قرار دهید این است که در برابر خارش های سر خود مقاومت کنید .

 1. حساسیت :

افرادی وجود دارند که نسبت به بعضی داروها و اقلام شوینده حساسیت دارند که این حساسیت سبب می شود که در عملکرد سیستم دفاعی بدنشان اختلال ایجاد شود .

این مواردی که در فوق به آنها اشاره شد از مهم ترین علل های خارش پس از کاشت مو است . هنگامی که خارش موی شما خیلی شدید شد ، بهتر است نزد پزشک بروید و با او درباره مشکل خود صحبت کنید .

مدت زمان خارش بعد از عمل پیوند مو

به طور میانگین مدت زمانی که هر فرد سالم بعد از کاشت مو دچار خارش می شود بین یک تا دو هفته است. اما ممکن است به دلیل مشکلاتی این مدت در بعضی افراد افزایش پیدا کند. در این هنگام نیز شما نباید دچار استرس شوید. زیرا استرس سبب ریزش موهای شما می شود .

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش micro sut با کارشناسان ما در ارتباط باشید

عواملی که سبب افزایش مدت زمان خارش پس از کاشت مو می شوند شامل :

 • آسیب دیدگی سر
 • آلرژی
 • استفاده نادرست از داروها
 • حساسیت های فصلی
 • مصرف غذاهای آماده و مضر و…

این مواردی است که سبب افزایش مدت زمان خارش سر می شوند .

خارش پس از کاشت مو

چگونه می توان خارش ناشی از کاشت مو را به خوبی مدیریت کرد ؟

به موهای خود هرگز دست نزنید و سعی کنید نسبت به خارش سر خود مقاومت کنید .

 • با مشورت پزشک می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید تا سبب آرامش شما شود و تا مدت زمانی خارش سراغ سر شما نیاید .
 • برای استفاده از هرگونه دارویی با پزشک خود مشورت کنید و موهای خود را با شامپویی که پزشک پیشنهاد کرده است و دارای کیفیت بالایی است بشویید . این عامل از مهم ترین علل کاهش خارش پس از کاشت مو است .
 • موهای خود را خیلی آرام بشویید تا به فولیکول های موی شما آسیبی نرسد .
 • از محلول هایی که پزشک برای کم کردن خارش سر به شما پیشنهاد می کند استفاده کنید .
 • مصرف سیگار و دخانیات را تا مدت زمانی ترک کنید .
 • وقتی که مدت زمان خارش سر شما از حد معمول افزایش پیدا کرد حتما پیش پزشک بروید .
 • هرگز مو های خود را در تماس با جنس گرم قرار ندهید . خود شما نیز تا روزهای ابتدایی از رفتن به مکان های گرم خودداری کنید که گرما سبب افزایش خارش در سر شما می شود.

بیمار اگر این موارد را رعایت کند و طبق توصیه های پزشک خود عمل کند ، تمام مراحل کاشت موی او طبق برنامه پیش خواهد رفت و کمتر با مشکل خارش پس از کاشت مو مواجه می شود.

مقالات مرتبط

کاشت مو به روش میکروگرافت

پیوند مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUE

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP