هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

همه چیز درباره کاشت موی عروسکی

کاشت موی عروسکی از متدهای قدیمی پیوند بوده است که امروزه اصلاً مرسوم نیست. اغلب داوطلبان از این شیوه کاشت مو ، بیزار هستند.

افرادی که برای درمان ریزش موی خود راهکارهای مختلفی را پیموده ولی نتیجه ای بدست نمی آورند ، در نهایت به سراغ کاشت مو می روند. امروزه کاشت مو با متدهای نوینی مانند کاشت مو به روش micro sut انجام می شود که نتایج کاملاً طبیعی را به همراه دارد.

اما کمی قبل تر روش هایی مانند پیوند موی عروسکی مرسوم بوده است که در آنها ، کاشت مو به صورت ردیفی با گرافت های 6 الی 12 تار مویی انجام می شد. اشخاصی که با این متد به کاشت مو اقدام می کردند و پس از مدتی با ریزش موی سایر موهای خود مواجه می شدند ، شکل ظاهری بسیار بدی پیدا می کردند. زمانی که فرد برخی از موهای طبیعی خود را بر روی سر داشت و با موهای کاشته شده به این روش ترکیب می شد ، مصنوعی بودن موهای کاشته شده آنچنان به نظر نمی رسید.

در موارد متعددی فرد پس از گذشت چندین وقت از کاشت موی عروسکی ناچار به کاشت موی مجدد می شد تا ظاهر بسیار بد موهای کاشته شده را به نحوی اصلاح کند.

دلایل عروسکی دیده شدن موهای کاشته شده

عوامل مختلفی موجب شده که پیوند موی انجام شده به شکل مسواکی یا عروسکی به نظر بیاید. برخی از این عوامل را بررسی می کنیم :

انتخاب نادرست گرافت ها برای پیوند در هر ناحیه از سر

در شرایط نرمال و طبیعی ، گرافت های مو در جلوی سر به صورت کرکی و نازک است که این قسمت را خط رویش می گویند. با دور شدن از ناحیه ی خط رویش به طرف مرکز سر ، گرافت های مو ضخیم تر می شوند. زمانی که در با تجربه ترین و قدیمی ترین کلینیک کاشت مو به پیوند مو اقدام می کنید ، به این مسئله توجه می شود.

بدین ترتیب گرافت های نوع یک یا کرکی شکل را در خط رویش مو کاشته و گرافت های ضخیم تر مانند گرافت های نوع سه و یا چهار را در بخش مرکزی و فرق سر می کارند.

همه چیز درباره کاشت موی عروسکی

بزرگ بودن حفره های ایجاد شده برای کاشت مو ، از دلایل ایجاد کاشت موی عروسکی

حفره های ایجاد شده برای کاشت گرافت های مو باید بسیار ظریف باشند. چنانچه این گرافت ها ، بزرگ ایجاد شوند ، نتیجه ی کاشت مو بسیار مصنوعی به نظر می آید. در روش های نوین کاشت مو از سوزن های بسیار ظریفی بدین منظور استفاده می شود که حفره های محل پیوند را تا حد امکان ظریف ایجاد کنند.

تراکم بسیار پایین موهای کاشته شده ، از دلایل مسواکی دیده شدن موها

تراکم بالا موجب شده که پوست سر و آثار کاشت مو کمتر به نظر بیایند تا موهای کاشته شده طبیعی دیده شوند. انتخاب تراکم کاشت مو به عوامل مختلفی مانند بودجه شما و کیفیت بانک موی شما بستگی دارد. در کاشت موی عروسکی ، تعداد فولیکول های کاشته شده پایین بوده و فاصله میان گرافت ها زیاد است. اگر بانک موی فرد ایده آل باشد می توان با استفاده از تجهیزات ویژه ای به برداشت و کاشت حداکثری موهای سر اقدام نمود.

با تجهیزات و ابزارهای عادی ، امکان ایجاد 10 عدد حفره در یک دایره با شعاع واحد وجود دارد. اما با بهره گیری از تجهیزات ویژه و ظریف ، امکان ایجاد 50 عدد حفره در دایره هایی با شعاع واحد وجود دارد. این اختلاف فاحش نشان از لزوم انجام عمل کاشت مو با استفاده از تجهیزات پیشرفته و ابزارهای ظریف و حساس دارد.

نحوه ی درمان کاشت موی عروسکی

کاشت مو با گرافت های 6 الی 12 تار مویی در ناحیه ای که به ترمیم احتیاج داشته و حفره های بسیار بزرگی در آن ایجاد شده است ، موجب ایجاد پیوند موی مسواکی یا عروسکی می شود. برای رفع این مشکل و درمان آن ، باید گرافت های درشت را با استفاده از پانچ های مخصوصی انتقال داد.

چنانچه گرافت های کاشته شده در نزدیکی هم باشند ، امکان برداشت آنها به صورت نواری وجود دارد. در این شرایط باید ناحیه ی برداشت را بخیه نمود. با تشخیص پزشک در صورت امکان می توان گرافت های ظریف را میان گرافت های موجود کاشت تا موهای کاشته شده طبیعی تر به نظر بیایند.

امروزه دیگر کاشت مو با این روش انجام نمی شود. اما کلینیک هایی وجود دارند که به دلیل عدم برخورداری از تخصص و دانش لازم ، نمی توانند کاشت موی سر را به صورت حرفه ای انجام دهند و نتیجه ی کار مشابه کاشت موی عروسکی می باشد.

طراحی خط رویش مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چنانچه پزشک با تجربه و متخصص به خوبی به طراحی خط رویش مو اقدام نماید ، زیبایی کاشت مو چندین برابر شده و موهای کاشته شده کاملاً طبیعی جلوه می کنند.

توضیحات فوق نشان از اهمیت انتخاب یک کلینیک کاشت موی معتبر و پزشک مجرب و حرفه ای دارد. کلینیک CIP ، با برخورداری از کادری مجرب و متخصص به کاشت موی طبیعی با جدیدترین متدها و با بهره گیری از پیشرفته ترین ابزارآلات و دستگاه ها اقدام می کند.

همه چیز درباره کاشت موی عروسکی

چندین پرسش درباره کاشت موی عروسکی

 

جایگزین های پیوند موی مسواکی یا عروسکی کدامند ؟

روش های کاشت موی FUE و FUT به تدریج جایگزین پیوند موی عروسکی شده اند. کاشت موی FUT در مقایسه با FUE، متدی تهاجمی تر می باشد ، اما امکان کاشت موی تعداد فولیکول های بیشتری در یک جلسه وجود دارد.

هزینه پیوند موی مسواکی یا عروسکی پایین است ؟

نامناسب بودن نتیجه ی پیوند موی مسواکی ، دلیلی بر ارزان بودن آن نیست. هر چند که دیگر این روش منسوخ شده است. اما در مجموع هزینه ی آن به تعداد فولیکول های کاشته شده و تعرفه های کلینیک بستگی دارد.

امکان از بین بردن نتیجه کاشت موی عروسکی وجود دارد ؟

بله. خوشبختانه می توان با انجام عمل جراحی به رفع این مشکل پرداخت. با تکنیک های جدید کاشت مو می توان به بهترین شکل ممکن ، به رفع مشکل کم مویی یا طاسی اقدام نمود. طاسی یا کم مویی از داشتن موهایی تصنعی بهتر است. بنابراین هرگز به چنین کاشت مویی اقدام نکرده و اگر این کاشت مو را انجام داده اید ، حتماً به درمان آن بپردازید.

مقالات پیشنهادی

حرفه ای ترین تیم کاشت مو در ایران

تأثیر آنتی بیوتیک بر ریزش مو

همه چیز درباره کاشت مو به روش RHT

جایگزین های پیوند موی مسواکی یا عروسکی کدامند ؟

روش های کاشت موی FUE و FUT به تدریج جایگزین پیوند موی عروسکی شده اند. کاشت موی FUT در مقایسه با FUE، متدی تهاجمی تر می باشد ، اما امکان کاشت موی تعداد فولیکول های بیشتری در یک جلسه وجود دارد.

هزینه پیوند موی مسواکی یا عروسکی پایین است ؟

نامناسب بودن نتیجه ی پیوند موی مسواکی ، دلیلی بر ارزان بودن آن نیست. هر چند که دیگر این روش منسوخ شده است. اما در مجموع هزینه ی آن به تعداد فولیکول های کاشته شده و تعرفه های کلینیک بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP