هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

چرا موهام رشد نمی کنه ؟

چرا موهام رشد نمی کنه ؟ اگر این سوال ذهن شما را درگیر کرده است بهتر است با دقت و توجه این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

اغلب افراد به زیبایی خود توجه زیادی می کنند. یکی از مسائلی که در حوزه ی زیبایی اهمیت دارد ، زیبایی مو است. موهای سر ، تأثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارند. بنابراین افراد در تلاش بوده که با راهکارهای مختلفی خوش حالت ترین موها و متراکم ترین موها را داشته باشند.

درصد زیادی از افراد جامعه با مشکلات مختلفی در رابطه با موهای سر خود دست و پنجه نرم می کنند. خشکی و بد حالتی مو ، ریزش مو ، طاسی سر ، تراکم پایین مو ، عدم رویش موها و … از جمله این مشکلات هستند.

ریزش مو و طاسی سر برای افراد غیرقابل تحمل است. روش های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارند. یکی از نتیجه بخش ترین روش های درمان ریزش مو و طاسی ، کاشت مو است. کاشت مو با متدهای جدید مانند کاشت مو به روش sut bht ، به صورت اصولی و تخصصی به درمان طاسی می پردازد.

افرادی هم که مدام این پرسش را مطرح نموده که چرا موهام رشد نمی کنه باید بدانند که عوامل مختلفی مسبب این مشکل است و درمان این مشکل ، راهکارهای مختلفی دارد. در ادامه به صورت مفصل به این مسئله می پردازیم.

میزان رشد طبیعی موها در طول یک ماه

رشد موها تا یک حد مشخص به صورت ژنتیکی اتفاق می افتد. سپس جهت رشد دوباره از کاتاژین ، تلگژن و فاکتورهای دیگر بهره گرفته می شود. میزان رشد موهای هر فردی در شرایط نرمال ، حدود 15 سانتی متر به صورت سالیانه است. در اغلب مواقع ، فاز آناژن یا فاز رشد حدود 2 الی 7 سال طول می کشد. نمی توان به طور کلی حدی را برای رشد موهای تمامی افراد ، تعیین نمود. زیرا فاکتورهای مختلفی موجب کاهش یا افزایش این میزان می شوند.

چرا موهام رشد نمی کنه

مراحل رشد مو آناژن ، کاتاژن و تلوژن است

پیش از پاسخ به پرسش چرا موهام رشد نمی کنه ، بهتر است با مراحل رشد مو آشنا باشیم. رشد مو در سه مرحله ی آناژن ، کاتاژن و تلوژن رخ می دهد. فاز آناژن ، دوره ی رشد مو است که دو الی شش سال به طول می انجامد. پس از این فاژ ، نوبت به فاژ کاتاژن رسیده که که دوره ی انتقال و احیاء فولیکول های مو می باشد.

سومین مرحله ، فاز تلوژن است که روند رشد مو به طور کامل متوقف می گردد.  افرادی که مبتلا به ریزش مو می شوند ، باید درمان خود را در اسرع وقت آغاز کنند وگرنه با مشکل کم مویی و طاسی سر مواجه می شوند. در چنین شرایطی تنها کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو مردان در تهران می تواند راهگشای مشکل طاسی یا کم مویی باشد. با اقدامات کاربردی در زمان مناسب ، باید از ریزش مو جلوگیری نمود. حال به بحث اصلی خود بر می گردیم.

چرا موهام رشد نمی کنه و روند رویش موهایم متوقف شده است ؟

دلایل زیادی منجر به بروز این مشکل می شود که به برخی از آنها می پردازیم :

هورمون ، علت رشد نکردن مو

هورمون می تواند بر روی رشد موها تأثیر مثبت و یا منفی بگذارد. این عامل می تواند در تنظیم فرآیند رویش مو و سرعت گرفتن این فرآیند اثرگذار باشد. اختلالات هورمونی موجب طولانی تر شدن فاز آناژن می شود. در این شرایط ، سرعت رشد مو بسیار کاهش پیدا می کند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش SUT با کارشناسان ما در ارتباط باشید

افزایش سن ، دلیل رشد نکردن مو

درصد زیادی از افراد در دوره میانسالی با مشکل کاهش رویش موهای سر خود مواجه می شوند. افزایش میزان چربی بر روی پوست سر ، عامل بروز این مشکل است. با کنترل میزان کلسترول و تری گلیسیرید می توان از عدم رشد موها در سنین میانسالی پیشگیری نمود.

موخوره ( یک پاسخ برای پرسش چرا موهام رشد نمی کنه )

می توان گفت که موخوره از مشکلاتی است که بیشتر میان بانوانی که موهای بلندی دارند ، رایج است. موخوره به شکل دو تایی شدن نوک موهای سر است. موخوره به تدریج سبب بی کیفیت شدن مو و ریزش مو می شود. با کوتاه نمودن نوک موها می توان این مشکل را برطرف نمود.

تیروئید ، دلیل رشد نکردن مو

اثرات تیروئید بر روی مو به اثبات رسیده است. کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید موجب اثرات نامطلوبی بر روی مو مانند ریزش مو ، رشد نکردن مو ، بد حالتی موها و … می شوند. تیروئید نه تنها به دلیل پیشگیری از ریزش مو و عدم رشد مو ، بلکه به دلیل حفظ سلامتی بدن باید درمان شود.

کمبود ویتامین و مواد معدنی ( یک پاسخ برای پرسش چرا موهام رشد نمی کنه )

کمبود ویتامین و مواد معدنی ، نقش پر رنگی در عدم رشد موهای سر دارد. یکی از ویتامین های ضروری برای رشد مو ، بیوتین است. کاهش این ویتامین ، سبب رشد نامطلوب موهای سر می شود. آهن ، یک ماده مهم برای رشد مو است. فقر آهن ، متداول ترین دلیل رشد نامطلوب موها است.

چرا موهام رشد نمی کنه

چندین سؤال درباره رشد نکردن موهای سر

 

اگر فردی موهای سر خود را از دست داده و دیگر شانس رویش مجدد مو ندارد ، چه کند ؟

اگر درمان های ابتدایی ریزش مو نتوانند مؤثر واقع شوند ، باید با تکنیک کاشت مو به حل مشکل کم مویی و طاسی سر اقدام نمود. البته فرد ابتدا باید اطمینان حاصل کند که رویش موهای سر به صورت طبیعی دیگر امکان پذیر نیست و سپس به کاشت مو اقدام کند.

روش های نتیجه بخش برای رشد سریع مو چیست ؟

فردی که مدام گلایه کرده که چرا موهام رشد نمی کنه ، باید با عوامل تسریع دهنده رشد مو آشنا باشد. ماساژ پوست سر ، رژیم غذایی سالم ، اصلاح نوک موهای سر ، پرهیز از شستشوی زیاد سر ، پرهیز از شانه زدن زیاد موهای سر ، کنترل و مدیریت استرس و اضطراب ، شستشوی روبالشی ، مصرف مکمل های دارویی و … از روش های مؤثر برای رشد سریع مو است.

چه عواملی از رشد موهای سر جلوگیری می کند ؟

رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی بی کیفیت و نامرغوب ، فر کردن یا صاف کردن مو ، شستشوی مو با آب داغ ، بستن مو با اکسسوری های نامناسب و … در رشد طبیعی مو اختلال ایجاد می کند.

مقالات پیشنهادی

تأثیر گیاه خواری بر سلامت مو

قرص آناهیل بعد از کاشت مو

کاشت مو برای بیماران لیکن پلان

روش های نتیجه بخش برای رشد سریع مو چیست ؟

فردی که مدام گلایه کرده که چرا موهام رشد نمی کنه ، باید با عوامل تسریع دهنده رشد مو آشنا باشد. ماساژ پوست سر ، رژیم غذایی سالم ، اصلاح نوک موهای سر ، پرهیز از شستشوی زیاد سر ، پرهیز از شانه زدن زیاد موهای سر ، کنترل و مدیریت استرس و اضطراب ، شستشوی روبالشی ، مصرف مکمل های دارویی و ... از روش های مؤثر برای رشد سریع مو است.

چه عواملی از رشد موهای سر جلوگیری می کند ؟

رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی بی کیفیت و نامرغوب ، فر کردن یا صاف کردن مو ، شستشوی مو با آب داغ ، بستن مو با اکسسوری های نامناسب و ... در رشد طبیعی مو اختلال ایجاد می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP