کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است. از دست دادن اعتماد به نفس در اثر ریزش مو و استرس و مشکلات روحی ناشی از مشکلات زیبایی به راحتی با کاشت مو قابل پیشگیری است. به لطف عمل‌های کاشت مو که سال‌هاست انجام می‌شود، میزان موفقیت تا 100٪ افزایش یافته است. کاشت مو به روش FUE یکی از شناخته‌‌شده‌‌ترین و موفق‌ترین روش‌ها در بین روش‌های کاشت مو می‌باشد. این روش به دلیل میزان موفقیت بالای آن بسیار محبوب است.

هنگامی که به کاشت مو فکر می‌کنید، ممکن است شاخه‌های موی تکه‌تکه و قابل‌توجه سال‌های گذشته را تصور کنید. اما کاشت مو به خصوص در دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده است. کاشت مو به روش FUE یکی از پیشرفت‌ها در این زمینه است.

کاشت مو یا ترمیم مو FUE یک روش سرپایی است که از فناوری میکروگرافت برای اهدای فولیکول‌های موی به سایر نواحی پوست سر شما که در حال نازک شدن یا طاسی هستند استفاده می‌کند.

استخراج واحد فولیکولی (FUE) نوعی پیوند مو است که با برداشتن تک تک فولیکول‌های مو از پوست و انتقال آن‌ها به قسمت دیگری از بدن، جایی که مو نازک‌تر یا وجود ندارد، انجام می‌شود.

این روزها کاشت مو به روش FUE  از روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) محبوب‌تر شده است.

جراحان از میکروپانچ برای استخراج تک فولیکول‌ها استفاده می‌کنند و تقریباً هیچ نشانه‌ای از کاشت مو باقی نمی‌ماند.

کلینیک CIP

کاشت مو FUE چیست؟

کاشت مو به روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) یکی از متداول‌ترین روش‌هاست.  این روش تقریباً توسط تمام کلینیک های حرفه ای کاشت مو در جهان استفاده می شود.

در کاشت مو با تکنیک FUE، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده مانند بازو، پا و قفسه سینه و اغلب پشت سر استخراج می‌شود.

استخراج فولیکول‌ها یا گرافت‌ها با استفاده از یک میکرو ابزار مخصوص انجام می‌شود. پس از آن، این گرافت‌ها به منطقه پیوند، پیوند می‌شوند.

روش کاشت مو FUE در مقایسه با روش‌های دیگر آسان‌تر و راحت‌تر است. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند عمل کاشت مو انجام دهند، این روش را ترجیح می‌دهند.

کاشت مو به روش FUE، با برداشت فولیکول‌های مو از پوست و کاشت آن‌ها در نقاط دیگر صورت می‌گیرد. در این روش فولیکول‌ها به صورت تک به تک استخراج می‌شوند، درنتیجه موهای ناحیه جدید ضخیم‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

روش FUE جایگزین روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) شد و امروزه محبوب‌تر از FUT است، زیرا احتمال کمتری وجود دارد که منجر به ظاهر شاخه‌ای مو (hair plug) شود، جایی که بخش‌هایی از پوست یا مو با نواحی اطراف مطابقت ندارد. همچنین مانند FUT اسکار بزرگی بر جای نخواهد گذاشت.

بهترین کاندیدها برای این روش چه کسانی هستند؟

افرادی که با وجود طاسی و وجود موهای نازک در اطراف سر خود موهای کافی برای پیوند دارند، می‌توانند از این روش استفاده نمایند.

اگر در بانک مو شما موهای سالم یا ضخیم کافی برای پیوند به ناحیه نازک یا طاس وجود نداشته باشد، کاشت موی FUE روش چندان مناسبی نخواهد بود.

کاشت مو به روش FUE بیشتر بر روی پوست سر انجام می شود. همچنین می‌توان آن‌ها را در جای دیگری از بدن که مو نازک یا وجود ندارد، انجام داد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل کاشت مو با کارشناسان ما در ارتباط باشید

تاریخچه روش FUE

پیوند مو در اوایل دهه 1900 در ژاپن و ایالات متحده آمریکا آغاز شد که نتایج کاملاً غیرطبیعی به نظر می‌رسید (شاخه‌های مو).  اما روش مدرن FUE در اوایل دهه 1990 توسعه یافت و مشکلات روش‌های قدیمی‌تر را برطرف نمود.

از زمان توسعه اولیه، روش کاشت مو FUE به سرعت تکامل یافته و امروزه به یک تکنیک گسترده مورد استفاده جراحان کاشت مو تبدیل شده است.

روش FUE از روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) تکامل یافته است تا جای زخم را کاهش دهد و خط موی طبیعی‌تر به نظر برسد.  همچنین شوک بافتی به فولیکول‌های مو را کاهش می‌دهد و میزان بقای گرافت‌های مو را افزایش می‌دهد.

برخلاف تکنیک FUT، در روش FUE هیچ برش یا بخیه‌ای وجود ندارد. از آنجایی که گرافت‌های داوطلب با روش FUE استاندارد و یکنواخت هستند و از آنجایی که می‌توانیم آن‌ها را در زاویه دلخواه کاشت کنیم، این روش طبیعی‌ترین نتایج را ایجاد می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که گرافت‌ها به طور یکپارچه با موهای اصلی ترکیب می‌شوند.

کاشت مو به روش FUE و کاشت مو به روش اف یو ای

کاشت مو به روش FUE چگونه عمل می‌کند؟

افزایش سن، چرخه سه فازی رشد و رویش مجدد مو را کوتاه می‌کند و باعث می‌شود که فولیکول‌ها دوباره رشد نکنند.

این روند برای هر کسی متفاوت است.  برخی از افراد در دهه 20 خود طاسی را حس می‌کنند، در حالی که برخی دیگر خیلی دیرتر در زندگی طاس می‌شوند.

کاشت مو FUE فولیکول‌های قدیمی را با فولیکول‌هایی که همچنان قابلیت رشد کردن دارند جایگزین می‌کند.

پس از پیوند، فولیکول‌های جایگزین شده توسط رگ‌های خونی تغذیه می‌شوند و مجدد شاهد رشد مو در ناحیه ای قبلاً موهای نازک یا طاسی داشت، خواهید بود.

روش و مراحل کاشت مو FUE

در این روش، ناحیه پشت سر به طور کلی به عنوان ناحیه اهداکننده برای برداشتن فولیکول‌های مو انتخاب می شود.  گرافت‌هایی که یک به یک از ناحیه انتخاب شده توسط پزشکان متخصص گرفته می‌شود و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می‌شود. به همین دلیل، کاشت فولیکول مو با FUE منجر به جلسات طولانی‌تری نسبت به روش‌های دیگر می‌شود. برای این روش، یک تیم مراقبت‌های بهداشتی با تجربه و شرایط بالینی کاملاً مجهز مورد نیاز است.

کاشت مو به روش FUE

مراحل FUE:

روش FUE یک فرآیند چندمرحله‌ای است که می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد تا پیوند با کیفیت بالا انجام شود. در برخی موارد، حتی ممکن است چندین روز برای تعداد زیادی پیوند طول بکشد.  مراحل انجام این روش عبارتند از:

 • سر بیمار به طور کامل تراشیده می‌شود تا جراح کاشت مو بتواند گروه‌های فردی مو را شناسایی کند. این گروه ها شامل 1-4 فولیکول مو هستند.
 • یک سوزن نازک و توخالی برای استخراج این گروه‌ها با حرکات دایره‌ای استفاده می‌شود که زخم کوچکی در ناحیه مورد برداشت ایجاد می‌کند.
 • سپس این گرافت‌ها با موچین‌های ظریف برداشته می‌شوند و در محلول استریل نگهداری می‌شوند تا زمانی که برای پیوند آماده شوند.
 • جراح برش‌های کوچکی در ناحیه طاسی ایجاد می‌کند که به آن کانال‌های گیرنده می‌گویند، جایی که گرافت‌های مو در آن قرار می‌گیرند.
 • جراح از موچین‌های مخصوص و زاویه‌دار برای قرار دادن گرافت‌ها در کانال‌های گیرنده استفاده می‌کند.
 • درنهایت جراح شما ناحیه را برای بهبودی تمیز کرده و بانداژ می‌کند.

کاشت مو به روش FUE

ایمنی روش  FUE:

در این روش ایمنی بالا است. اما عوارض جانبی جزئی، مانند اسکارهای کوچک و سفید در ناحیه ای که فولیکول‌ها از آن استخراج شده‌ است، ممکن است وجود داشته باشد. احتمال عفونت یا مرگ بافتی در نقطه جراحی نیز بسیار کم است.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو به روش sut bht با کارشناسان ما در ارتباط باشید

ممکن است بعد از کاشت عوارض جانبی موقتی را تجربه کنید که چند روز پس از درمان از بین می‌روند. عوارض جانبی ممکن است شامل تورم، کبودی و حساسیت باشد.

راحتی روش  FUE:

FUE اغلب در جلسات متعدد 2 تا 4 ساعته در طول چند روز انجام می‌شود. در موارد نادر، یک جلسه ممکن است 10 تا 12 ساعت طول بکشد. این روش، روشی زمان‌بر است زیرا فولیکول‌های مو یکی یکی قرار می‌گیرند.

هنگام انجام کاشت مو به روش FUE، فولیکول‌های مو یکی یکی در پوست سر قرار می‌گیرند تا پیوندها در جهت مناسب برای طبیعی بودن نتیجه قرار گیرند. یکی از دلایل اصلی موفقیت کاشت مو FUE نیز ظاهر طبیعی آن است.

FUE یک روش سرپایی است، پس می‌توانید بعد از انجام آن به خانه بروید.

پس از انجام کاشت مو FUE مجبور نیستید کارهای روزمره خود را خیلی تعطیل کنید.  اما برای حدود یک هفته ورزش شدید انجام ندهید.

هزینه‌های روش FUE

در روش  FUE هزینه می‌تواند بر اساس مقدار موی قابل کاشت و میزان تجربه جراح شما بسیار متفاوت باشد.

هزینه نهایی کاشت مو FUE به موارد زیر بستگی دارد:

 • چه مقدار مو استخراج و کاشته می‌شود.
 • دردسترس بودن و تجربه جراح
 • کلینیک کاشت مو

بیمه‌های درمانی، کاشت مو و عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. در نتیجه باید تمامی هزینه‌های کاشت مو را از جیب خودتان پرداخت نمایید.

همچنین باید داروهای تجویزی را برای درد یا سایر عوارض جانبی احتمالی که ممکن است پس از کاشت مو ایجاد شود را درنظر داشته باشید.

کلینیک CIP

اثربخشی روش FUE :

موهای کاشته شده توسط FUE در ناحیه جدید بدن معمولاً در حدود 3 تا 4 ماه شروع به رشد می‌کنند.

رشد مجدد حدود 10 تا 80 درصد از موهای کاشته شده قابل انتظار است. برخی از موها ممکن است در طول فرآیند بهبودی ریزش کنند که طبیعی است.  اما درنهایت بعد از 3 تا 4 ماه متوجه تفاوت و نتیجه کار خواهید شد.

بسته به سلامت موهای کاشته شده شما، موهای شما ممکن است به اندازه مورد انتظار رشد نکند.

هنگامی که عمل کاشت مو انجام شد، مدتی طول می‌کشد تا بتوانید نتایج را مشاهده کنید.  همانطور که بخش‌هایی که کاشته میشود شروع به بهبود می‌کنند، ممکن است متوجه شوید که در چند ماه اول حتی بیشتر از موهای خود را از دست می‌دهید. جراح شما باید به شما اطمینان دهد که این طبیعی است و قابل انتظار است.

هنگامی که کاشت موی شما به طور کامل بهبود یافت، فولیکول‌های موهای خود را خواهید دید که شروع به ظاهر شدن می‌کنند. موها رشد می‌کنند و در نهایت همان بافت و طول موهای شما خواهند بود.  کاشت مو که توسط میکروگرافت انجام می‌شود را می‌توان بر اساس ترجیح شما کوتاه کرد، حالت داد و رنگ کرد.

مزایای کاشت مو با تکنیک FUE

  • در روش FUE هیچ برشی یا بخیه‌ای انجام نمی‌شود (بدون چاقوی جراحی و بخیه).
  • باعث خونریزی زیاد نمی‌شود.
  • فرآیند بازیابی زمان کوتاهی را می‌طلبد.
  • نتایج بسیار طبیعی می‌دهد
  • کیفیت پیوند مو بالا است.
  • موهای کاشته شده را می‌توان مادام‌ العمر استفاده کرد و دوباره در همان ناحیه دچار ریزش نمی‌شود.
  • روند بهبود سریع
  • عملاً هیچ ناراحتی در طول یا بعد از درمان وجود ندارد.
  • بی حسی موضعی
  • راه حل بلند مدت برای طاسی

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تغذیه بعد از کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کلینیک CIP

آیا خطرات یا عوارض جانبی در کاشت مو به روش FUE وجود دارد؟

هیچ نوع اسکاری  از کاشت مو FUE به جز نقاط سفید کوچکی که فولیکول‌ها از آن خارج شده‌ است را  نخواهید دید. این نقاط کوچک نیز به مرور زمان محو می‌شوند.

پس از انجام کاشت در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی نادر زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • علائم عفونت در ناحیه یا پوسته‌ای که در آن جراحی انجام میشود
 • درد یا تورم در اطراف محل جراحی
 • تورم فولیکول (فولیکولیت)
 • خونریزی از محل جراحی
 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن در نزدیکی محل جراحی
 • موهای کاشته شده که شبیه موهای اطراف آن نیستند
 • ادامه طاسی یا نازک شدن حتی پس از پیوند

نکات مهم قبل از کاشت مو FUE

در این قسمت مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد قبل از کاشت مو به روش FUE انجام دهید:

 • حداقل یک روز قبل از جراحی سیگار نکشید.
 • حداقل 3 روز قبل از جراحی الکل مصرف نکنید.
 • حدود 2 هفته قبل از جراحی از آسپرین یا داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • به مدت 2 هفته قبل از عمل از هیچ گونه ویتامین یا مکمل غذایی استفاده نکنید.
 • سعی کنید حدود 2 هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد افسردگی خودداری کنید.
 • قبل از جراحی موهای خود را کوتاه نکنید.
 • به مدت چند هفته هر روز 10 تا 30 دقیقه پوست سر را ماساژ دهید تا جریان خون در پوست سر شما افزایش یابد.
 • هر دارویی مانند ماینوکسیدیل (روگین) را که جراح از شما می خواهد مصرف کنید.
 • قبل از جراحی یک نوار قلب (ECG) و آزمایش خون انجام دهید.

بعد از کاشت مو FUE چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

بازیابی از روش FUE سریع است.  ممکن است حدود 3 روز کمی تورم یا ناراحتی داشته باشید.

در این قسمت برخی از دستورالعمل‌های مراقبتی وجود دارد که ممکن است پزشک به شما بدهد:

 • حداقل به مدت 3 روز موهای خود را نشویید یا دوش نگیرید.
 • پس از شروع شستن موهای خود، برای چند هفته از شامپوهای ملایم و بدون عطر استفاده کنید.
 • برای کمک به تسریع بهبودی، چند روز از محل کار مرخصی بگیرید.
 • موهای جدید خود را حداقل به مدت 3 هفته شانه نکنید یا برس نزنید.
 • تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد از کلاه، عرقچین یا سایر لباس‌هایی که روی سرتان می‌روند استفاده نکنید.
 • حداقل یک هفته فعالیت بدنی شدید انجام ندهید.

کلینیک CIP

دوره نقاهت کاشت مو FUE

فرآیند کاشت مو FUE یک روش آسان برای کاشت مو است. معاینه و بانداژ روز بعد از جراحی انجام می‌شود.

در هفته اول بسته به شرایط بیمار می‌توان پانسمان را تکرار کرد. در عرض چند هفته شاهد رشد و ریزش مو هستیم که موقتی است. سپس شاهد رشد مجدد مو به صورت دائمی خواهید بود.

روند درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است.  ظاهر طبیعی مو و رشد سالم از 6 تا 18 ماهگی قابل مشاهده است.

زیباجویان عزیز می توانند با پر کردن فرم درخواست مشاوره از مشاوره قبل از پیوند مو بهره ببرند.

مقالات مرتبط که شاید برای شما جالب باشد

کاشت مو به روش sut

پینوند مو به روش super sut

پیوند مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش FUE دارای چه مزایایی می باشد؟

در این روش کیفیت پیوند مو بالا بوده و هیچگونه بخیه و برشی بر روی سر انجام نمی شود.علاوه بر این ، موهای کاشته شده را می‌توان مادام‌ العمر استفاده کرد.

هزینه کاشت مو به روش FUE چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش FUE بستگی به اینکه چه مقدار مو استخراج و کاشته می‌شود و تجربه جراح و کلینیک کاشت مو دارد.

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP