کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

با بررسی آمار متوجه افزایش شمار افرادی می‌شویم که به دلایل متعدد از ریزش و طاسی مو در رنج می‌برند. این افراد به دنبال درمان‌ها و کاشت مو به صورت طبیعی و بدون درد هستند که کمترین زمان ممکن انجام شود. اگر به دنبال چنین روشی برای کاشت مو هستید باید به دنبال کاشت مو به روش SUT باشید.

مقدمه کاشت مو به روش SUT

به طور کلی به فرآیند انتقال مو از اطراف سر یا سایر قسمت های بدن به مناطق طاس کاشت مو گفته می‌شود. فرآیند کاشت مو در دو مرحله اصلی یعنی برداشتن مو از بانک مو و کاشت مو در ناحیه طاسی انجام می‌شود. حال هر چه تعداد موها در بانک مو بیشتر باشد و موها پرپشت‌تر و ضخیم باشند، نتیجه کاشت مو بهتر خواهد بود. از طرفی هر چه سطح دریافت کننده و میزان طاسی کمتر باشد، نتیجه کاشت مو بهتر است. با پیشرفت علم و فناوری روش های مختلفی برای کاشت مو و تسهیل فرآیندهای آن ارائه شده است. کاشت مو به روش SUT یکی از روش های جدید کاشت مو است که مزیت های زیادی را برای زیباجویان به ارمغان می‌آورد.

امروزه روش‌های کاشت مو زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها متفاوت از دیگری هستند و برای ارائه بهترین نتایج به بیماران مختلف طراحی شده اند.  برخی از این روش‌ها به دلیل توانایی در درمان انواع طاسی محبوبیت بیشتری دارند و گزینه مناسبی برای بیماران بیشتری هستند.  روش‌های FUT، FIT و SUT این چنین هستند.  در این مقاله ما به بررسی روش sut میپردازیم و امیدواریم برای شما مفید باشد.

کاشت مو به روش SUT

آشنایی با روش کاشت مو SUT

روش SUT یکی از بهترین روش‌های کاشت موی طبیعی بدون جراحی و بی هوشی است. در این روش هیچ برش و زخمی باقی نمی‌ماند و هیچ عارضه‌ای بیمار را تهدید نمی‌کند. این روش با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های اتوماتیک که با استفاده از آن‌ها می توان تا 3 برابر بیشتر از روش‌های دیگر فولیکول برداشت نمود، انجام می‌شود. به گونه‌ای که پزشک تنها با یک جلسه می‌توانند تا 14000 گرافت را روی پوست سر پیوند بزنند.

با کاشت مو به روش SUT دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نخواهند شد و شما از نتیاج طبیعی کاشت موی خود لذت خواهید برد. علاوه بر این، درمان در این روش نیاز به جلسات مکرر ندارد و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.

کلینیک CIP

چرا روش کاشت مو sut را انتخاب کنیم؟

روش sut یکی از پیشرفته‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو به خصوص در ایران است. در سال‎های اخیر این روش محبوبیت بسیاری داشته، زیرا در کاشت مو به روش SUT از دستگاه های پیشرفته برای انتخاب و برداشت پیوند مو استفاده می‌شود .در نتیجه احتمال آسیب و از بین رفتن سلول های پیوندی به حداقل می‌رسد.

کاشت SUT در مقایسه با سایر روش‌های کاشت مو پیشرفته‌تر است. تمامی مراحل در این روش با دستگاه‌های اتوماتیک انجام و توسط پزشک کنترل می‌شود.

در این روش فولیکول‌ها با پانچ لیزری از محل اهداکننده (معمولاً پشت سر) جدا می‌شوند. سپس این فولیکول‌ها فریز و در نهایت به مناطق موردنظر پیوند می‌شود. فریزشدن فولیکول‌های مو، از تخریب آن‌ها جلوگیری می‌کند.

در نتیجه در روش SUT به دلیل استفاده از پانچ لیزری و سیستم انجماد درصد ناچیزی از ریشه‌های مو در طی فرآیند کاشت مو از بین می‌رود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت کاشت مو به روش FIT و SUT
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

از پیوند مو به روش SUT بیشتر بدانید

علاوه بر این سرعت انتقال فولیکول‌های مو از بانک مو به ناحیه گیرنده از سایر روش‌های کاشت مو بیشتر است. زیرا پزشک حداقل 10000 فولیکول مو را در هر جلسه برداشت و کاشت کند. درنتیجه معمولاً کاشت مو به روش SUT در یک جلسه قابل انجام است و نیازی به جلسات مکرر نیست. در این روش می‌توان به تراکم سه برابری نسبت به روش‌های  FIT و FUT دست پیدا کرد.

در روش کاشت مو SUT خبری از جلسات طولانی مکرر، بی هوشی، اثر اسکار یا بریدگی و هرگونه عوارضی که در روش‌های قدیمی‌تر دیده می‌شد، نخواهد بود. بنابریان زیباجویان با روش SUT تجربه‌ای کاملاً بدون درد و خستگی با تراکم و موفقیت بالا را تجربه می‌کند.

روش کاشت مو SUT نرخ ریزش فولیکول صفر است.

همانطور که گفتیم در طی فرآیند کاشت مو SUT انجماد فولیکول‌ها، باعث می‌شود تمامی فولیکول‌های برداشت‌ شده سالم بمانند.

کاشت مو SUT چگونه انجام می‌شود؟

در روش SUT فولیکول‌ها به صورت تک تک با یک دستگاه خودکار بسیار دقیق، بدون آسیب دیدن استخراج می‌شود. وجود دستگاه‌های پیشرفته باعث می شود که فرآیند استخراج فولیکول در روش SUT سریع‌تر و با دقت بیشتری انجام شود.

سپس فولیکول‌های استخراج شده در داخل محفظه خود دستگاه نگهداری می‌شوند تا فریز شوند. سپس فولیکول‌های ذخیره شده آماده می‌شوند و در سوراخ‌هایی که از قبل در کانال گیرنده ایجاد شده است، قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که در فرآیند استخراج و کاشت مو در روش SUT  هیچ گونه دردی حس نخواهد شد و این روش کاملاً غیر تهاجمی است.

کلینیک CIP

چگونه برای کاشت مو SUT  آماده شویم؟

 • پزشک خود را از وضعیت سلامتی و سوابق پزشکی خود مطلع نمایید و هیچ دارویی را بدون تأیید پزشک مصرف نکنید.
 • از سه وز قبل از انجام کاشت از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید.
 • مصرف آسپرین و داروهای مشابهی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند را متوقف نمایید.
 • سر خود را با محلول‌های حاوی الکل یا نرم کننده نشویید.
 • وعده غذایی سبک میل کنید.
 • پارچه یا کلاه سبک و قابل تنفس همراه داشته باشید.
 • بانک مو خود را تا 1 میلی متری کوتاه کنید.

بعد از انجام کاشت مو SUT چه مراقبت‌هایی باید انجام شود؟

بعد از انجام کاشت مو SUT در دو تا سه هفته اول از ورزش های سنگین و شنا پرهیز کنید. همچنین در دو هفته اول ناحیه کاشته شده با ملایمت و بسیار آرام بشویید.

مصرف دخانیات را نیز باید برای مدتی متوقف نمایید.

پس از این مدت موها  نیازی به مراقبت خاصی ندارند و موها رشد خواهند کرد. حتی پس از رشد نمودن موها می‌توانید موهایتان را  اصلاح و کوتاه کنید.

مزایای روش SUT

 • کاشت مو SUT روشی پیشرفته‌ای است که نیازی به جراحی ندارد. در این روش متخصص می‌تواند 14000 فولیکول مو را پیوند بزند که 3 برابر بیشتر از روش‌های مشابه است.
 • در روش SUT فولیکول‌های مو توسط متخصص فریز می‌شوند در نتیجه هیج فولیکولی از بین نمی‌رود.
 • روش SUT جای هیچ اسکار یا زخمی روی پوست سر باقی نمی‌ماند و خط رشد کاملاً طبیعی ایجاد می‌کند.
 • کاشت مو در این روش با تراکم بسیار بالا انجام می‌شود.
 • در این روش نمی‌توان بین موهای قبلی و موهای کاشته شده جدید تفاوتی قائل شد.
 • برخلاف روش‌ FUE که بانک مو از نواحی ضخیم و پرپشت انتخاب می‌شد در ای روش از ضخامت‌های مختلف مو نیز می‌توان برای کاشت استفاده نمود.
 • SUT معمولاً برای اکثریت افراد با دلایل و الگوهای مختلف ریزش مو مناسب است.
 • دوره بهبودی در کاشت مو به روش SUT در مقایسه با روش‌های دیگر کوتاه‌تر و راحت‌تر است. در کمترین زمان ممکن می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

کلینیک CIP

معایب روش SUT

برای هر یک از روش‌های کاشت مو در کنار مزایایی که به زیباجویان ارائه می‌کنند باید معایبی را نیز در نظر داشت.

روش SUT برای کاشت مو روشی حرفه‌ای و ظریف است که انجام موفقیت آمیز آن مستلزم وجود متخصصان مجرب و آگاه، تکنسین‌ها و تجهیزات پیشرفته مدرن است. بنابراین، انتخاب پزشک متخصص و مرکز پوست و مو مناسب باید یکی از مهم‌ترین مسائلی باشد که باید به آن توجه کنید.

در این روش همه چیز به تخصص و دانش متخصص و تکنسین برای اجرای صحیح و ایمن روش برمی‌گردد. در غیر این صورت ممکن است بیمار در ناحیه اهداکننده دچار آسیب و کم پشت شدن موها شود.

این روش کاشت مو در مقایسه با روش‌های دیگر پیشرفته‌تر است، اما در مقابل هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهید شد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قدیمی ترین کلینیک کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

روش SUT برای کدوم نوع از زیباجویان توصیه می‌شود؟

معمولاً پزشک با بررسی دلایل ریزش مو و الگوهای آن و همچنین بررسی محل‌های مناسب برای برداشت فولیکول بهترین روش‌ها را برای کاشت مو تشخیص می‌دهد.

با این وجود روش کاشت مو SUT نتایج قابل قبولی در پوشاندن قسمت‌های طاس دارد و عوارض جانبی آن بسیار کم است. پس به طور معمول برای همه به ویژه برای آلوپسی آندروژنیک روش مناسبی است.

این روش برای درمان ریزش پس از شیمی درمانی یا طاسی در اثر ضربه یا سوختگی نیز مناسب است. علاوه بر این  SUT یک انتخاب عالی برای کاشت موی زیبایی در نواحی دیگر مانند ریش، سبیل و ابرو است.

روش کاشت مو SUT برای کسانی که در سنین پایین دچار آلوپسی آندروژونیک شده‌اند یا مشکلات هورمونی دارند، توصیه نمی‌شود.

متقاضیان گرامی می توانند با پرکردن فرم درخواست مشاوره از مشاوره رایگان بهره مند شوند.

مقالات مرتبط که شاید برای شما جالب باشد

بهترین فصل برای کاشت مو

بهترین سن برای انجام کاشت مو چه زمانی است؟

به روزترین کلینیک کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

کاشت مو به روش SUT برای چه کسانی مفید می باشد؟

روش SUT برای افراد بالای 30 سال و افرادی که الگوی ریزش آنها تثبیت شده است بسیار مناسب می باشد و نتایج رضایت بخشی را می توانند تجربه نمایند.

مزایای این روش نسبت به دیگر روش های کاشت مو چیست؟

در کاشت مو به روش SUT فرد زیباجو دوران نقاهت کمتری را تجربه می کند و درصد موفقیت رویش مجدد دائمی مو بیشتر از سایر روش ها می باشد.

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP