هر سوالی داری از من بپرس و مشاوره رایگان بگیر…

کاشت مو

کاشت مو از تکنیک های جراحی نوینی است که به منظور درمان ریزش مو یا طاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

زیبایی و جوانی را به خود هدیه کنید

یکی از موفق ترین متدها در زمینه زیبایی در سال های اخیر ، پیوند مو می باشد. امروزه ، افراد مختلف در هر سن و سالی توجه زیادی به ظاهر خود می کنند. همه ی افراد دوست دارند زیبا باشند و از زیبایی خود لذت ببرند و احساس خوبی داشته باشند. بررسی ها نشان می دهند که زیبایی ظاهری موجب افزایش حس اعتماد به نفس می شود و در سلامت روحی و جسمی شما اثرگذار است.

 

اگر می خواهید زیباتر و جوان تر شوید ، به پیوند مو فکر کنید. قطعاً پیوند مو می تواند بهترین راهکار برای زیبایی و جوان تر شدن شما باشد. به خصوص که روش های جدیدی برای پیوند مو ابداع شده اند که موجب نتیجه بخش تر شدن عمل های پیوند مو می شود.

زیبایی و جوانی

کاشت موی طبیعی چیست ؟

کاشت طبیعی مو از اقداماتی است که با هدف زیبایی انجام می شود. در پیوند مو ، فولیکول های مو از یک ناحیه ی سر یا بدن برداشته می شود و در بخش های جلویی و مرکزی سر کاشته می شود. بخشی که برداشت فولیکول ها از آن صورت می گیرد ، بانک مو می باشد. بخشی که فولیکول ها در آن کاشته می شوند ، دریافت کننده می باشند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پیوند مو با بانک مو ضعیف با کارشناسان ما در ارتباط باشید

با توجه به اینکه حجم کاشت چه میزانی باشد ، زمان این جراحی متفاوت خواهد بود. گاهی پیوند مو در یک روز و گاهی در دو روز انجام می شود. در هر روز بین 4 الی 8 ساعت زمان برای این کار اختصاص می یابد. البته زمان این جراحی به فاکتورهای زیادی وابسته است.

 

این عمل بدون بیهوشی انجام می شود و صرفاً با بی حسی موضعی می توان به انجام این فرآیند اقدام نمود.

روش های کاشت مو چیست ؟

با پیشرفت دانش و فناوری ، روش های کاشت مو در حال توسعه می باشد. هر یک از روش های پیوند مو ، دارای ویژگی های خاصی می باشد. برای کسانی که قصد انجام این کار را دارند ، انتخاب روش های پیوند مو یک دغدغه بزرگ است.

انتخاب روش های کاشت باید بر اساس شناخت کاملی از هر یک از روش ها صورت بگیرد ، تا منجر به کسب نتیجه ی موردنظر بشود. قطعاً پزشکان با شما مشاوره نموده و بر اساس شرایط شما ، به معرفی مناسب ترین روش برای شما می پردازند. اما شناخت هر یک از این روش ها می تواند به تصمیم گیری بهتر شما ، کمک شایانی کند. در ادامه با مهمترین روش های این کار آشنا می شویم.

کلینیک CIP

کاشت مو به روش FUT ، از قدیمی ترین روش های پیوند مو

در روش FUT ( پیوند واحد فولیکولار ) ، پیوند موها از بخش پشتی و کناره های سر به بخش طاسی سر انجام می شود. زیرا پشت سر و کناره های سر از مقاومت بالاتری در مقابل طاسی برخوردار هستند. این عمل با بهره گیری از دسته های طبیعی یک ، دو ، سه یا چهار تار مو صورت می گیرد که تحت عنوان واحدهای فولیکولی می باشند.

تماس با کارشناسان ما

پزشک بعد از بی حسی موضعی ، به برداشتن نواری از بافت بخش اهدا کننده اقدام می کند. سپس نوار اهدا کننده را با بهره گیری از دانش میکروسکوپی کالبد شکافی به تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی دسته بندی می نماید. پس از آن ، حفره های بسیار ریزی روی پوست سر ایجاد نموده تا فولیکول ها در آنجا جای بگیرند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پیوند موی بدن به سر با جدیدترین روش با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کاشت مو به روش FUT در سه مرحله ی اصلی انجام می شود که شامل برداشت ، آماده سازی و کاشت می باشد. این روش ، برای تمامی افراد ( خانم ها و آقایان ) قابل انجام است. در مجموع این روش را برای افراد 25 سال به بالا ، مورد استفاده قرار می دهند.

چرا روش FUT را انتخاب کنیم ؟

مزایای پیوند مو به روش FUT شامل موارد زیر است.

برداشت فولیکول ها زیر میکروسکوپ ها صورت می گیرد و این مسئله سبب آسیب رسانی کمتر به فولیکول ها می شود و تسریع یافتن فرآیند برداشت را به دنبال دارد.

در این روش امکان استخراج 2000 تا 3000 گرافت در یک جلسه وجود دارد.

دوره بهبودی بعد از عمل سریعاً سپری می شود و آثار ناشی از عمل به سرعت محو می شود.

در این روش شاهد گرافت های باکیفیتی خواهیم بود که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

در کاشت مو به روش FUT نیازی به تراشیدن بخش بانک مو نیست و تنها باید موهای ناحیه ی دریافت کننده یا گیرنده را تراشید.

این روش به بیهوشی نیازی ندارد و با انجام بی حسی موضعی صورت می گیرد. این مسئله سبب می شود که شاهد عوارض بی هوشی نباشیم.

کلینیک CIP

مشکلات روش FUT چیست ؟

در این روش امکان برداشت موهای بسیار نازک از قسمت بانک مو وجود ندارد.

این روش را برای بیمارانی که مبتلا به زخم های کلوئیدی ، دیابت ، فشار خون کنترل نشده و … هستند ، مناسب نمی بینیم.

روش FUT در مقایسه با روش های دیگر کاشت مو ، یک جراحی تهاجمی به شمار می آید.

پس از پیوند مو به این روش ، تا یک ماه باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

روش FUT برای ورزشکاران و افرادی با پوست سر سفت ، ایده آل نمی باشد.

تماس با کارشناسان ما

کاشت مو به روش FUE ، از رایج ترین روش های پیوند مو

این روش ، جهت استخراج یا برداشت مو در واحد فولیکولی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش ، از تجهیزات ویژه ای برای تشکیل یک برش ریز و دایره ای مانند بر روی پوست در پیرامون یک واحد فولیکولی بهره برده می شود. سپس به جداسازی آن از بافت پیرامون اقدام نموده و پس از آن ، واحد را مستقیماً از پوست سر خارج نموده و یک حفره باز ریز بر جای می ماند.

این فرآیند تا مرحله ای ادامه خواهد داشت که جراح بتواند واحدهای فولیکولی موردنیاز جهت ترمیم موهای موردنظر را گردآوری کند. حذف ویژگی برداشت واحدهای فولیکولی یک به یک مستقیم از پوست سر ، وجه تمایز کاشت مو به روش FUE با روش FUT می باشد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مزوتراپی بعد از کاشت مو با کارشناسان ما در ارتباط باشید

طراحی سایت های دریافت کننده و گذاشتن پیوندهای واحد فولیکولی در هر دو روش پیوند مو به روش FUT و FUE ، به طور مشابهی انجام می گردد. اختلاف میان این روش ها مربوط به ظاهر بخش اهداکننده ، کیفیت و حجم پیوندهای موجود است.

این روش در سال های اخیر در اغلب کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا مزایای پیوند مو به این روش ، بسیار زیاد است. حال به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

این روش در چندین مرحله انجام می شود. عکسبرداری و بررسی ناحیه ی اهداکننده ، طرح ریزی خط رویش و بخش های دیگر محل پیوند ، برداشت فولیکول ها ، آماده سازی برای کاشت ، استراحت و کاشت گرافت ها از جمله مراحل این روش می باشند.

روش FUE

چرا کاشت مو به روش FUE ؟

در این روش کوچکترین آثاری از زخم و اسکار باقی نمی ماند.

در روش FUE ، خبری از درد و خونریزی نخواهد بود.

این روش در مقایسه FUT ، کم تهاجمی تر و کم عارضه تر می باشد.

مشکلات روش FUE چیست ؟

این روش ، کمی گران تر از روش FUT می باشد.

پس از گذشت سه ماه بعد از کاشت ، با ریزش موها مواجه خواهیم بود که این مسئله کاملاً طبیعی می باشد. بعد از 6 ماه با از سرگیری رشد مجدد گرافت ها مواجه خواهیم بود. پس از گذشت یک سال ، نتیجه ی دلخواه بدست می آید.

در این روش ، کمی کبودی و تورم در محل کاشت و برداشت ایجاد می شود.

پیوند مو به روش SUT ، از جدیدترین روش های پیوند مو

پس از آشنایی با روش کاشت به شیوه FUT و کاشت مو به روش FUE ، به بررسی یکی از جدیدترین روش های پیوند مو می پردازیم. امروزه در اغلب کلینیک های کاشت و زیبایی ، شاهد استفاده از روش SUT می باشیم.

در این روش ، امکان کاشت 14000 تار موی حقیقی بی نیاز از انجام عمل جراحی وجود دارد. در روش SUT از دستگاه اتوماتیک بهره می برند. بهره گیری از دستگاه ، سبب بهبود سرعت و عملکرد کار می باشد. تا جایی که امکان 60 کاشت در هر سانتی متر وجود دارد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های پس از پیوند مو به روش SUT با کارشناسان ما در ارتباط باشید

در این روش به گردآوری پیازهای مو به طور دستی پرداخته نمی شود. با استفاده از یک پانچ لیزری به برداشتن پیازهای مو اقدام می شود. پس از آن ، به منجمد نمودن آنها پرداخته و آنها را به نواحی طاس یا بدون مو انتقال می دهند. علت منجمد نمودن فولیکول ها ، پیشگیری از خراب شدن آنها می باشد.

در روش کاشت مو به روش SUT ، به علت استفاده از پانچ لیزری و منجمد نمودن فولیکول ها نباید شاهد فولیکول های آسیب دیده زیادی بود. در این روش ، از بی هوشی استفاده نشده و پوست سر فرد داوطلب را تنها بی حس می کنند.

روش SUT

چرا روش SUT ؟

روش SUT نیازی به عمل جراحی ندارد و کمترین میزان درد در این روش احساس می شود.

با توجه به اینکه روش SUT از روش های جدید پیوند مو است ، از تجهیزات مدرن و پیشرفته ای در آن استفاده می کنند. لذا کسب نتیجه موفقیت آمیز ، صد درصدی است.

در این روش ، حجم انتقال فولیکول های مو از ناحیه ی اهداکننده به ناحیه ی دریافت کننده بالاتر از سایر روش ها است.

سرعت عمل در کاشت مو به روش SUT ، بالاتر است.

مشکلات روش SUT چیست ؟

برخی از افراد در محل اهدا کننده دچار مشکل بی حسی می شوند که پس از گذشت چندین هفته ، این مسئله به طور کامل برطرف خواهد شد.

در این روش ، شاید شاهد رشد موها به طور غیریکنواخت باشیم. به بیان دیگر ممکن است برخی از موها از رشد بهتری برخوردار بوده و برخی دیگر از رشد کمتری برخوردار باشند. این مشکل با یکبار اصلاح موی سر به طور کامل برطرف می شود.

برخی از افرادی که خط رویش موی آنها پایین تر قرار دارد ، با مشکل التهاب در بخش پیشانی مواجه هستند که در زمان کوتاهی این مسئله رفع می شود.

عمل زیبایی پیوند مو

کاشت مو به روش FIT ، پرطرفدارترین روش پیوند مو

در این روش ، برداشت مو به شکل فولیکولار از بخش بانک مو انجام می شود. این روش از روش های مدرن پیوند مو به حساب می آید که طرفداران زیادی دارد. به هیچ عنوان در این روش ، شاهد آثار زخم نخواهید بود. یکی از روش هایی که مانع از کوتاهی مو به مدل های دلخواه نمی شود ، کاشت مو به روش FIT می باشد.

مشاوره پیش از کاشت ، بررسی شرایط جسمی ، طراحی پیوند مو ، استخراج واحدهای فولیکولی ، آماده سازی گرافت ها جهت کاشت ، پیوند یا کاشت گرافت ها از جمله مراحل FIT می باشند.

روش FIT

دلایل محبوبیت روش FIT

هیچگونه آثار زخم یا اسکاری بر روی پوست بعد از برداشتن فولیکول های مو ، مشاهده نمی شود.

این روش برای کاشت مو در محل ابروها ، مژه ، سبیل ، ریش و … مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا آثار زخم در محل کاشت و برداشت مشاهده نمی گردد.

دقت این روش بسیار بالا است و دقت و ظرفیت بالا موجب شده است که شاهد خط رویش طبیعی تر و زیباتر باشیم.

هزینه روش FIT زیاد بالا نیست.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره چرا کاشت مو به روش میکروگرافت با کارشناسان ما در ارتباط باشید

پس از گذشت چندین ماه ، شاهد افزایش رشد موهای کاشته شده به این روش خواهیم بود.

مراقبت های پس از کاشت در این روش در مقایسه با سایر روش ها ، کمتر است.

مشکلات کاشت مو به روش FIT چیست ؟

در این روش شاید پیازهای مو صدمه ببینند. همچنین این نکته مهم را بدانید که نزدیک به 40 درصد موهای پیوند زده شده با توقف در رشد مواجه خواهند بود.

در این روش ، زمان انجام عملیات کاشت و برداشت کمی طولانی تر خواهد بود.

پیوند مو به روش ترکیبی

استفاده از روش های ترکیبی در سال های اخیر ، بسیار متداول شده است. برای هر شخص با الگوی ریزشی مختلف ، روش های خاصی مناسب است. درنظر داشته باشید که روش های اصلی کاشت ، روش های FIT و FUT می باشند و سایر روش ها برگرفته از این روش ها هستند.

روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی ، از ادغام روش های FIT و FUT بوجود آمده است و مناسب برای اشخاصی است که ناحیه ی طاسی آنها وسیع بوده و دارای بانک موی نامناسب هستند. با بهره گیری از روش ترکیبی ، این امکان وجود دارد که 4000 گرافت فقط در یک جلسه برداشت نمود. لذا تراکم موها پس از پیوند ، به طور قابل توجهی افزایش می یابد. روش ترکیبی در مقایسه با روش های FIT و FUT ، دارای مزایای بیشتری است.

چرا روش ترکیبی را انتخاب کنیم ؟

در این روش ، می توان در سریع ترین زمان ممکن برای کاشت مو اقدام نمود. حتی این امکان وجود دارد که کاشت را تنها در یک جلسه انجام داد.

امکان برداشت حداکثری گرافت ، فقط در یک جلسه وجود دارد.

برای افرادی که دارای بانک موهای ضعیف هستند و با طاسی گسترده ای مواجه هستند ، این روش بسیار نتیجه بخش است.

به لحاظ اقتصادی ، این روش مقرون به صرفه می باشد و هزینه زیادی ندارد.

روش ترکیبی از مزایای روش های FIT و FUT برخوردار است.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه پیوند مو به روش FUT با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مشکلات کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

مشکلاتی که در روش های FIT و FUT وجود دارند ، غالباً در این روش وجود دارد. برای مثال می توان به زخم های ناشی از کاشت اشاره نمود که اندکی اذیت کننده است. ولی از طریق کاشت تعداد گرافت بر روی محل زخم یا اسکار ، این مشکل قابل رفع است و جای نگرانی وجود ندارد. اشخاصی که دارای بانک موی قوی و مناسب هستند ، پس از رشد موها با پوشش این زخم ها مواجه می شوند که دیگر نیازی به اقدامات چاره ساز برای رفع این مشکل ندارند.

کاشت مو به روش میکروگرافت ، یکی از پیشرفته ترین روش های پیوند مو

در این روش برداشت فولیکول های مو از قسمتی صورت می گیرد که رشد خوبی دارند. کاشت مو به روش میکروگرافت از عوارض بسیار کمی برخوردار است. متخصصان پیش از برداشت و کاشت فولیکول ها ، به تحلیل و آنالیز تعداد تار موی موردنیاز می پردازند. در روش میکروگرافت برداشت فولیکول ها در اغلب اوقات از نواحی پشت سر صورت می گیرد.

روش میکروگرافت مناسب برای افرادی با طاسی منطقه ای و طاسی دائمی و همچنین افرادی با ریزش موی ژنتیکی است. افرادی که دارای بانک موی ضعیفی هستند می توانند از این روش برای پیوند مو استفاده کنند.

روش میکروگرافت

مهمترین مزایا و عوارض روش میکروگرافت چیست ؟

مزایای روش میکروگرافت موارد زیر است.

 • دوره نقاهت پس از پیوند مو به روش میکروگرافت ، به زودی سپری می شود.
 • این روش اصلاً جراحی محسوب نمی گردد. لذا هیچگونه خطر جدی به دنبال ندارد.
 • سرعت کاشت مو به روش میکروگرافت در مقایسه با برخی از روش ها ، بالاتر است.
 • خوشبختانه آثاری از اسکار یا زخم در محل کاشت و برداشت باقی نمی ماند.
 • حاصل کار ، موهایی طبیعی و زیبا خواهد بود.

این روش هم ، دارای مشکلاتی است که ممکن است در برخی از افراد مشاهده شود. البته این مشکلات در حد بسیار کمی بروز می کند و سریعاً رفع می گردد.

 • احساس خارش خفیف در محل کاشت
 • بی حسی خفیف در محل کاشت
 • حس گزگز کردن پوست سر در محل کاشت

آشنایی با کاشت به روش micro sut :

این روش ، یکی از جدیدترین روش های پیوند مو است که در سال های اخیر رواج یافته است. این روش بدون جراحی انجام می شود. در کاشت مو به روش micro sut از دستگاه های پیشرفته ای برای عمل پیوند مو استفاده می شود. سوزن های مورد استفاده در روش micro sut در مقایسه با روش های مشابه ، بسیار ظریف تر است. در نتیجه کاشت فولیکول ها در ابعاد میکرو صورت می گیرد و این مسئله سبب می شود که هیچگونه آثاری از فرآیند پیوند مو بر جای نماند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین کلینیک کاشت مو زنان در تهران ( CIP ) با کارشناسان ما در ارتباط باشید

آشنایی با روش super sut

اصلی ترین تفاوت میان این روش با روش هایی نظیر FIT و FUT ، مربوط به شیوه برداشت گرافت ها از ناحیه ی اهداکننده است. این روش هم ، به کمک دستگاه های پیشرفته ای پیاده سازی می شود. سرعت پیوند مو با این روش ، فوق العاده است.

بهره گیری از دستگاه های پیشرفته موجب شده است که پیوند مو با این روش ، یکی از نتیجه بخش ترین و موفق ترین روش های پیوند مو باشد. اصلی ترین امتیاز کاشت مو به روش super sut ، امکان برداشت گرافت از بخش های دیگر به جز سر است. یعنی در این روش می توان از بخش های دیگری همانند سینه ، بازوها و ریش صورت به برداشت گرافت پرداخت. روش Super sut ، از مدرن ترین شیوه های پیوند مو است که ادغامی از روش های SUT و BHT می باشد.

hair transplant

پیوند مو به روش nano sut

یکی دیگر از روش های پیوند مو ، پیوند مو به روش nano sut می باشد. در روش nano sut ، شاهد به کارگیری ظریف ترین سوزن ها هستیم. این روش همانند سایر روش های SUT است ، اما از سوزن های بسیار نازک تری در حد ابعاد نانومتر استفاده می شود که موجب باکیفیت تر شدن کار می شود.

مراحل پیوند مو در این روش همانند روش SUT می باشد و مزایای روش SUT را به همراه دارد. استفاده از سوزن های ظریف در ابعاد نانو موجب کم شدن فاصله میان نقاط کاشت ، شده است. در نتیجه ، شاهد یک پیوند مو با تراکم بالا خواهیم بود.

پیشنهاد ما به کسانی که وسواس و حساسیت بالایی برای انجام پیوند مو دارند و می خواهند به هیچ عنوان موهای کاشته شده آنها مصنوعی جلوه نکند ، روش nano sut می باشد. این روش با دقت بالایی صورت می گیرد و موجب می شود که موهای کاشته شده شما ، کاملاً طبیعی جلوه کند.

کاشت مو به روش nano sut ، یکی از برترین روش های حال حاضر پیوند مو است که در کلینیک CIP به بهترین شکل ممکن انجام می شود. نتیجه ی پیوند مو به این روش ، همان چیزی است که شما در ذهن خود تصور می کنید و آن را دست نیافتنی می پنداشتید. اما این تصور یا خیال ، حال به واقعیت تبدیل شده است و شما می توانید با استفاده از این روش از موهای طبیعی و زیبا برخوردار شوید.

پیوند مو به روش micro fue

در این روش از تکنیک ها و دستگاه های جدیدی برای پیوند مو استفاده می گردد. استفاده از این تکنیک ها و دستگاه ها موجب افزایش کیفیت پیوند مو شده است. در کاشت مو به روش micro fue برداشت فولیکول ها به شکل تک تک و با بهره گیری از برترین تجهیزات صورت می گیرد. سوزن های مورد استفاده ، نازک بوده و آسیبی به گرافت ها وارد نمی کند.

به طور کلی روش های پیوند مو در تمامی مراحل یکسان است و اختلاف ها به چگونگی پیاده سازی مراحل ، تجهیزات به کار گرفته شده و بانک مو مربوط می شود. در روش micro fut برداشت گرافت ها از بخش پشتی سر و پیرامون گوش ها انجام می شود. چنانچه در این بخش ها ، مویی وجود نداشته باشد ، باید برداشت را از بخش های سینه یا بازو انجام داد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل کاشت مو
با کارشناسان ما در ارتباط باشید

پس از برداشت گرافت ها ، آنها را در دستگاه های میکرو ایمپلنتر قرار می دهند تا آنها را آماده کنند. سپس ، به کاشت گرافت های مو در محل موردنظر اقدام می کنند.

عمل جراحی مو

چرا روش micro fue ؟

به دلیل اینکه برداشت فولیکول ها به شکل تک تک و با دستگاه های ویژه ای صورت می گیرد ، دقت کار بسیار بالا است و مشکل صدمه دیدن گرافت ها بوجود نمی آید.

هیچگونه آثاری از اسکار یا زخم بر روی پوست سر بر جای نخواهد ماند که این یک حسن بزرگ است.

در روش کاشت مو به شیوه micro fue ، به تراشیدن موی سر نیازی نمی باشد.

روش فوق ، یک روش کم تهاجمی است و از بخیه به هیچ عنوان استفاده نمی شود.

در این روش می توان از موهای نازک به عنوان بانک مو استفاده نمود و محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

یکی از امتیازهای این روش که بسیار مورد توجه متقاضیان پیوند مو است ، این است که محل برداشت فولیکول های مو در معرض دید نخواهد بود و این قسمت ها اصلاً به چشم نمی آیند.

مشکلات کاشت مو به روش micro fue چیست ؟

در موارد نادری شاهد برخی از عوارض هستیم که کوتاه مدت بوده و سریعاً برطرف می گردد.

 • در برخی از افراد به علت کاهش جریان خون در مویرگ ها ، عارضه گزگز سر و بی حسی دیده می شود.
 • احساس خارش در محل پیوند مو ایجاد می شود. از خارش این محل ، اکیداً خودداری کنید. چون موجب صدمه وارد کردن به فولیکول ها می گردد.
 • به منظور پیشگیری از پارگی مویرگ ها و سر باز کردن زخم ها از انجام ورزش و فعالیت های شدید خودداری نمایید تا با این مشکلات مواجه نشوید.

پیوند مو به روش SUT BHT ( Body Hair Transplant )

این روش ، امکان برداشت گرافت ها را از بخش های گوناگون بدن ایجاد می کند. بدین ترتیب می توان فولیکول های مو را از قسمت ریش صورت و قفسه سینه برداشت نمود. در اغلب روش های پیوند مو در برداشت فولیکول های مو از بخش های مختلف بدن ، محدودیت وجود دارد. اما در کاشت مو به روش sut bht ، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

این روش باید با دقت بسیار بالایی صورت بگیرد. زیرا این روش از حساسیت بالایی برخوردار است و نسبت به سایر روش های پیوند مو ، سخت تر است. زاویه ی برداشت فولیکول ها از نواحی بدن ، با زاویه ی برداشت فولیکول ها از سر ، اندکی متفاوت است. این روش به مراقبت های بیشتری پس از پیوند مو نیاز دارد.

مراحل روش BHT شامل برداشت فولیکول ها ، آماده سازی واحدهای فولیکولی ، هیدراتاسیون پیوندهای برداشت شده ، کاشت فولیکول ها و حاصل شدن خط موی طبیعی می باشد.

درمان طاسی

تحلیل مهمترین مزایا و معایب کاشت مو به روش BHT :

مزایای روش BHT شامل موارد زیر است.

BHT از مناسب ترین روش های پیوند مو برای افرادی با بانک موی ضعیف می باشد.

افرادی که از ناراحتی آلوپسی رنج می برند می توانند این روش پیوند مو را انتخاب کنند.

میزان اثربخشی و موفقیت این روش بسیار بالا است.

خط اسکار BHT به صورت کوتاه مدت نمایان است و سریعاً برطرف می گردد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره به روزترین کلینیک پیوند مو با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مشکلات روش BHT شامل موارد زیر است:

این روش با عوارضی همراه است که به صورت موقتی بوده و سریعاً رفع می شود.

در این روش ممکن است با ناسازگاری موهای بدن با موهای سر مواجه شویم که منجر به رشد نکردن موها می شود.

برخی از عوارض مانند زخم های بزرگ و درد و … در افرادی مشاهده می شود که پیوند مو به روش BHT را در کلینیک های معتبر و حرفه ای انجام نداده اند. اگر این روش در کلینیک های تخصصی و حرفه ای انجام شود ، شاهد عوارض ناگوار نخواهیم بود.

clinic cip

بررسی اصلی ترین عوارض جانبی کاشت مو :

با پیشرفت دانش و علم پزشکی ، عوارض ناشی از پیوند مو به حداقل رسیده است. در پیوندهایی که اخیراً انجام می شود ، شاهد عوارض خطرناکی در افراد نبوده ایم. عوارض موجود به صورت کوتاه مدت و سطحی بوده و سریعاً برطرف می گردند. حال به بررسی برخی از عوارض سطحی می پردازیم.

مشکل تورم پس از جراحی

تورم پس از جراحی به دلیل انباشته شدن مایع میان بافتی در بخش های زیرین پوست ، ایجاد می شود. در نتیجه تورم ، این بخش شروع به خارش می کند. با بررسی هایی که انجام گرفته است ، مشاهده شده که نیمی از افراد با مشکل تورم مواجه می شوند. تورم حاصل از پیوند مو در سریع ترین زمان برطرف می شود و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

خونریزی

تنها در برخی از روش های پیوند مو ، مشکل خونریزی وجود دارد. البته این خونریزی ها ، اصلاً شدید نبوده و به صورت جزئی می باشد. اگر پیوند مو در معتبرترین کلینیک کاشت مو انجام شود ، شاهد بروز عوارض حاد از جمله خونریزی شدید نخواهید بود. بنابراین به انتخاب یک کلینیک پیوند موی معتبر و حرفه ای توجه زیادی داشته باشید.

التهاب فولیکول مو

یکی دیگر از عوارض پیوند مو ، التهاب فولیکول های مو می باشد. این التهاب به صورت یک جوش یا اسکار نمایان می شود. لذا شخص با مشکل خارش مواجه می شود و از ظاهر آن احساس ناراحتی می کند. این مشکل در 30 درصد افراد ایجاد می شوند. با توجه به نوع روش پیوند مو و کلینیکی که پیوند مو در آنجا صورت می گیرد ، ممکن است این عارضه اصلاً دیده نشود.

کاشت مو

مشکل نازک شدن تارهای مو

ممکن است بخشی که برای برداشتن مو درنظر گرفته شده است با مشکل نازک شدن موها مواجه شود. این مشکل می تواند وحشتناک ترین اتفاقی باشد که برای یک فرد بیافتد. یعنی به جای اینکه مشکل طاسی آنها حل شود در بخش های دیگر شاهد از دست رفتن موها و بی کیفیت شدن موها هستند. این مشکل در کلینیک های معتبر کاشت مو به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد. زیرا پیوند مو به صورت اصولی و دقیق با درنظر گرفتن تمامی جوانب ، صورت می گیرد.

لیکن پلانوپیلاریس ، از عوارض کاشت مو

اگر التهاب فولیکول های مو به صورت شدیدی باشد ، زخم های متعددی ایجاد می شود که منجر به آلوپسی می شود. یعنی بخش هایی از مو با ریزش مواجه می شوند. این عارضه در موارد نادری مشاهده می شود و داوطلبان پیوند مو از این بابت هیچگونه نگرانی نداشته باشند. هدف از بیان عوارض پیوند مو این است که در انتخاب کلینیک پیوند مو دقت کنید و هر کلینیکی را بدین منظور ، انتخاب نکنید.

احساس خارش

احساس خارش در محل پیوند مو ، کاملاً طبیعی است و پس از مدتی برطرف می شود. باید از خارش پوست خود ، پرهیز کنید. زیرا سبب بدتر شدن زخم ها و آسیب رساندن به فولیکول ها می شوید. با روش های توصیه شده از سوی پزشک همانند شست و شوی روزانه با شوینده های مناسب ، می توان سبب کاهش احساس خارش شد.

کاشت مو

مشکل بی حسی

باز هم تأکید می کنیم که اگر پیوند مو در معتبرترین کلینیک های کاشت مو انجام شود ، عوارض پیوند مو به حداقل می رسد. یکی از این عوارض ، بی حسی می باشد که در برخی از افراد تا یک هفته وجود دارد. این مشکل به تدریج کاهش پیدا کرده و فرد کاملاً بهبود می یابد.

مشکل کیست های پوستی

گاه در ناحیه ی کاشت ، شاهد کیست های بسیار ریزی خواهیم بود. هر چه حجم موهای کاشته شده بیشتر باشد احتمال ایجاد این ضایعه ها بیشتر می شود. رنگ این ضایعه ها به صورت بنفش رنگ است. کیست های پوستی کاملاً خوش خیم است و در ظرف دو الی سه هفته محو می گردند. درصد کمی از افراد با این مشکل مواجه می شوند.

ایجاد زخم در ناحیه ی کاشت

یکی دیگر از عوارض پیوند، ایجاد زخم های کوچک است. معمولاً به کمک موهای پیرامون زخم به پوشاندن این زخم اقدام می کنند تا آنها جلوه نکنند. این مشکل در برخی موارد مشاهده شده است که در محل زخم ها دیگر مویی روییده نمی شود. در صورتی که پیوند مو به خوبی انجام شود ، شاهد چنین زخم هایی در اغلب اوقات نخواهیم بود.

مراقبت های پس از کاشت مو : بایدها و نبایدهای پس از پیوند مو

حال که تصمیم گرفته اید عمل پیوند مو را انجام دهید ، باید بدانید که پس از عمل پیوند مو نیازمند یک سری مراقبت های خاص هستید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. در واقع ، کار با عمل پیوند مو به اتمام نرسیده است و مراقبت های پس از آن از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که بر اساس نوع روش پیوند مو ، مراقبت های پس از پیوند کمی متفاوت است. اما اصولی وجود دارند که باید به طور کلی رعایت شوند.

کاشت مو

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت مستقیم پس از عمل پیوند مو ، کار نادرستی است که باید از آن پرهیز کرد.

استفاده از شامپوی مناسب در روز پس از جراحی ، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا موجب پیشگیری از دلمه بستن زخم در پیرامون محور مو می گردد. اگر دلمه در محل زخم ایجاد شود ممکن است خطر ریزش مو را به دنبال داشته باشد. البته برخی از پزشکان معتقدند که نباید پس از پیوند مو به شستشو و استحمام اقدام نمود. بهتر است بر اساس دستور از سوی پزشک متخصص خود ، اقدام نمایید.

مراقبت های لازم پس از پیوند

پس از کاشت مو به مدت حداقل یک ماه از رنگ کردن موها خودداری نمایید. پس از این مدت ، رنگ کردن باید به گونه ای انجام شود که به فولیکول های مو آسیبی وارد نشود و از باکیفیت ترین رنگ موها استفاده شود.

به هیچ عنوان از سشوار در هفته هایی ابتدایی پس از پیوند مو ، استفاده نکنید. در هفته های ابتدایی پس از پیوند مو ، فولیکول ها بسیار حساس و اثرپذیر هستند. لذا باید رفتار مناسبی با آنها داشت تا موجب نابودی آنها نشد.

نحوه ی خوابیدن شما در این دوران بسیار مهم است. خوابیدن باید به گونه ای باشد که سر بالاتر از سایر بخش های بدن باشد تا کمترین تورم و فشاری در ناحیه ی سر ایجاد گردد. این عمل موجب می شود که از تجمع مایعات در ناحیه ی زخم ممانعت به عمل آورد.

بهتر است دور فعالیت های سنگین را برای چندین هفته خط بکشید. فعالیت های روزانه خود را داشته باشید ، اما فعالیت های سنگین نداشته باشید.

پس از پیوند مو به تغذیه ی خود توجه زیادی کنید. مصرف غذاهای پرچرب و سنگین برای شما عزیزان ممنوع است. میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید. مصرف ویتامین C را به منظور بهبودی سریعتر زخم ها ، از یاد نبرید.

حرفه ای ترین و تخصصی ترین کلینیک کاشت مو

کلینیک CIP ، یکی از حرفه ای ترین و برترین کلینیک های پیوند مو است که با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه ها درصد موفقیت در پیوند مو را افزایش داده است. کارنامه ی کاری این کلینیک ، بسیار درخشان است و این مسئله موجب اعتماد مشتریان عزیز به این مجموعه می باشد. این مجموعه از کادری مجرب و متخصص برخوردار است که توانایی بالایی در انجام جراحی های پیوند مو دارند.

عمل جرای کاشت مو

ما حساسیت بالای شما را درک می کنیم و عمل پیوند مو را به گونه ای انجام می دهیم که کاملاً موفقیت آمیز باشد و نتیجه ی موردنظر را به ارمغان بیاورد. در رابطه با عمل های پیوند مو و بهترین روش های آن ، می توانید با کارشناسان ما مشاوره نموده و تمامی اطلاعات موردنظر خود را بدست بیاورید.

مقاضیان گرامی می توانند با پرکردن فرم درخواست مشاوره از مشاوره ای رایگان بهره مند شوند.

مقالات مرتبط

قدیمی ترین کلینیک کاشت مو

درمان ریزش موی عصبی

پیوند مو به روش نانو

پیوند موی فوری

در کلینیک کاشت مو Cip چه روش های برای کاشت مو قابل انجام می باشد؟

کلینیک Cip توانایی انواع روش های کاشت مو از قبیل FUE , FUT , SUT , ترکیبی و میکروگرافت و را دارا می باشد.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۴۶۳۲۶۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو به تعداد گرافت های کاشته شده و نوع روش بکار رفته بستگی دارد.شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره کاشت مو برخوردار شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجهزترین کلینیک کاشت مو - سی آی پی - CIP